„Tiesiu ranką visiems, kad kartu pradėtume šią gelbėjimo, reformų ir atstatymo misiją“, – pirmojoje savo kaip premjero kalboje sakė jis.
N. Salamas kalbėjo po to, kai Libano šiitų grupuotė „Hezbollah“ ir jos sąjungininkai pareiškė nepritariantys jo paskyrimui.
„Esu ne iš tų, kurie skaldo, o iš tų, kurie vienija“, – teigė premjeras, ragindamas Libane pradėti naują etapą.
Prezidentas Josephas Aounas (Žozefas Aunas) pirmadienį pavedė N. Salamui suformuoti vyriausybę, daugumai kitų parlamentarų pritarus jo kandidatūrai.
Anksčiau „Hezbollah“ prieštaravo bet kokiems siūlymams skirti N. Salamą premjeru, tačiau šią kovotojų grupuotę susilpnino karas su kaimyniniu Izraeliu, lapkritį pasibaigęs paliaubomis.
Analitikai teigia, kad tai sudarė sąlygas praėjusią savaitę išrinkti J. Aouną, o pirmadienį paskirti N. Salamą.
S. Nawafas taip pat pažadėjo užtikrinti valstybės valdžią visoje Libano teritorijoje po lapkričio 27 dieną įsigaliojusių „Hezbollah“ ir Izraelio paliaubų.
Jis sakė, kad „išplės Libano valstybės valdžią visoje jo teritorijoje“ ir „rimtai dirbs, kad būtų visiškai įgyvendinta Jungtinių Tautų (JT) 1 701-oji rezoliucija“, kuria remiantis „Hezbollah“ turi pasitraukti iš Pietų Libano.
Kalbėdamas apie Izraelį, N. Salamas pareiškė sieksiantis, kad „priešas visiškai pasitrauktų iš paskutinio okupuoto mūsų žemės lopinėlio“.
Jis pažadėjo siekti, kad nuo 2019 metų didžiausią finansų krizę išgyvenančioje šalyje vyriausybė „sukurtų modernią ir produktyvią ekonomiką“.
Prieš tapdamas Libano premjeru N. Salamas buvo Tarptautinio Teisingumo Teismo (TTT) Hagoje pirmininkas.
Daugiakonfesiniame Libane premjero paskyrimas negarantuoja, kad netrukus bus suformuota nauja vyriausybė.
Anksčiau šis procesas užtrukdavo savaites ar net mėnesius dėl didelių politinių nesutarimų ir ilgų derybų.