Ši taryba būtų pavaldi finansų ministerijai tol, kol būtų sukurta nauja „nacionalinės žiniasklaidos organizacija“. Ekspertų manymu, taip bandoma formuoti nacionalistinę dabartinės valdžios liniją palaikančią valstybinę žiniasklaidą.
Valdančiosios „Įstatymo ir teisingumo“ partijos narė parlamente Elzbieta Kruk aiškino, kad tokiu būdu „žiniasklaida bus grąžinta žmonėms“. Pasak jo, iki šiol žiniasklaida neatspindėjo tikrosios rinkėjų reikalaujamos krypties.
„Etosas, kildinamas iš krikščioniškos ir lenkiškos tradicijos, siejamos su laisve ir nepriklausomybe, buvo diskredituojamas. Didžiosios Lenkijos gyventojų dalies ideologiniai ir moraliniai įsitikinimai nebuvo atspindimi“, – dėstė E.Kruk.
Nacionalinio transliuotojo tarybos vadovas Janas Dworakas pasipiktino tokiu siūlymu, teigdamas, jog taip pažeidžiami laisvos žiniasklaidos principai.
„Mes grįžtame prie praeityje puikiai žinoto modelio, kai žiniasklaida yra paklusni valdžios institucijoms“, – laiške parlamentui rašė J.Dworakas.
Ši reforma – dar vienas naujosios Lenkijos valdžios žingsnis link „tradicinių vertybių gaivinimo“, kurį buvusio premjero Jaroslawo Kaczynskio vadovaujama politinė jėga žadėjo per sėkmingai jiems pasibaigusius rinkimus.
Europos Komisija jau pažėrė viešos kritikos Lenkijos valdžiai, teigdama, kad konstitucinė reforma neatitinka Europos Sąjungos normų.