Yra žinoma, kad orlaivyje buvo aviacijos eskadrilės vado pavaduotojas majoras Aleksandras Skvorcovas, aviacijos pulko vadas pulkininkas Vadimas Belosliudcevas, navigatorius Denisas Sultanovas ir navigatoriaus-instruktorius iš 43-ojo kovinio mokymo centro pulkininkas Aleksandras Podsobliajevas.
Yra žinoma, kad 52-asis gvardijos sunkiųjų bombonešių aviacijos pulkas (karinis dalinys 33310), ginkluotas bombonešiais Tu-95MS ir Tu-22M3, yra dislokuotas Šaikovkos aerodrome. Kas iš keturių karininkų išgyveno, nepranešama, tačiau, pasak NTV, nurodoma, kad žuvo pulko vadas pulkininkas Vadimas Belosliudcevas.
„InformNapalm“ savanoriai rado archyvinį interviu, kurį NTV kanalui davė aviacijos pulko vadas pulkininkas Vadimas Belosliudcevas 2020 m. rudenį.
„Tu-22M3 – tai lėktuvas-karys, aktyviai dalyvavęs beveik visuose pastarųjų dešimtmečių konfliktuose”, – pabrėžė Vadimas Belosliudcevas
NTV reportaže taip pat buvo sakoma, kad šis aviacijos pulkas dalyvavo Čečėnijos kare 90-aisiais, 2008 m. rugpjūčio mėnesį jis dalyvavo kare prieš Gruziją. Remiantis „InformNapalm“ OSINT tyrimais, šio pulko pilotai taip pat dalyvavo oro atakose prieš Siriją.
Kontekstas
2015 m. „InformNapalm“ savanoriai atliko Rusijos propagandos vaizdo įrašų OSINT analizę ir paskelbė Sirijoje taikius gyventojus bombardavusių bombonešių Tu-22M3 įgulų vadų duomenis.
2019 m. lapkričio 14 d. tuometinis Ukrainos laivyno vadas admirolas Igoris Vorončenko trečiosios tarptautinės Juodosios jūros regiono šalių jūrų saugumo konferencijos metu paskelbė, kad 2019 m. liepos 10 d. strateginiai Rusijos Federacijos bombonešiai Tu-22M3 60 km atstumu nuo Odesos miesto surengė mokymus atakuoti raketomis Ukrainos uostamiestį. Po to nuskrido Bosforo sąsiaurio link.
2016 m. „InformNapalm“ savanoriai surinko ir paskelbė duomenis apie 116 Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų karininkus – Rusijos kontingento Sirijoje pilotus ir navigatorius, kurie ne kartą atliko raketų ir bombų smūgius, dėl kurių žuvo tūkstančiai taikių gyventojų. Tikriausiai, prasidėjus atviram Rusijos Federacijos karui prieš Ukrainą, būtent šie Rusijos karininkai gali būti naudojami rengiant oro smūgius prieš Ukrainos taikius gyventojus ir jos gynėjus.
Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų įgulos narių duomenų paskelbimas 2016 m. Rusijos žiniasklaidoje sukėlė isteriją, jie tai pavadino „įslaptintos informacijos nutekėjimu“. Rusijos užsienio reikalų ministerija savo diplomatiniais kanalais bandė šantažuoti šalis, kuriose buvo serveriai, talpinantys svetainės „InformNapalm.org“ turinį, reikalaudami uždaryti svetainę, tačiau šie bandymai nepavyko.
Daugiau skaitykite – informnapalm.org/lt