Neįgalus buvęs jūrų pėstininkas pagerino plaukimo valtimi per Atlantą rekordą

Buvęs Didžiosios Britanijos jūrų pėstininkas po du mėnesius trukusios kelionės valtimi per Atlantą ankstų pirmadienio rytą pasiekė Prancūzijos Gvianą ir tapo pirmuoju žmogumi su fizine negalia, kuris vienas įveikė atstumą nuo Europos žemyno iki Amerikos ir net pagerino ankstesnį buvusį įgaliųjų rekordą.
Lee Spenceris
Lee Spenceris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

49 metų Lee Spenceris savo kelionę pradėjo sausio 9 dieną iš Portugalijos pietinio Portimauno miesto, tačiau buvo priverstas sustoti ir kelias dienas praleisti Las Palmase Kanarų salose, kad pataisytų navigacijos sistemą. Vėliau jis tęsė žygį į Pietų Ameriką specialiai šiai kelionei per vandenyną sukurta valtimi „Hope“.

Pirmasis panašus vandenyną valtimi perplaukusio fizinę negalią turinčio žmogaus rekordas buvo pasiektas 2004 metais. Jo autorius – Stuartas Borehamas, atstumą nuo Kanarų Salų iki Barbadoso įveikęs per 109 dienas, 12 valandų ir 9 minutes.

Pirmasis įgalusis žmogus, vienas perplaukęs Atlantą iš Europos žemyninės dalies į Pietų Ameriką, buvo norvegas Steinas Hoffas, 2002 metais perplaukęs vandenyną nuo Portugalijos iki Gajanos per 96 dienas, 12 valandų ir 45 minutes. Jo rekordas iki šiol nebuvo pagerintas.

„JIS TIESIOG IŠVYKO IR TAI PADARĖ! Lee pagerino įgaliųjų rekordą, išplaukęs iš Europos žemyno ir pasiekęs Pietų Amerikos žemyną 36 dienomis greičiau“, – rašoma 5,6 tūkst. kilometrų kelionę įveikusio L.Spencerio paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

L.Spenceris 24 metus tarnavo Karališkosiose jūrų pėstininkų pajėgose ir triskart dalyvavo misijose Afganistane. Į Didžiąją Britaniją karys grįžo nesužeistas, bet 2014 metais neteko dešinės kojos žemiau kelio, kai buvo sužalotas skriejančios nuolaužos, gelbėdamas nukentėjusius per avariją greitkelyje.

„Sausio 21 dieną keturioms dienoms jis buvo sustojęs Las Palmase. Tai nepadarė įtakos pasaulio rekordui, ir po to jam nereikėjo daugiau sustoti“, – nurodė per visą kelionę už komunikaciją atsakinga buvusi Isobel Carmier.

Tai buvo antras kartas, kai L.Spenceris kirto Atlantą. Pirmąjį kartą jis tai padarė kartu su trimis kitais kariais veteranais; ši grupė bendrai turėjo tik tris kojas.

L.Spenceris tikėjosi, kad ši kelionė padės pakeisti požiūrį į negalią ir leis surinkti lėšų jūrų pėstininkams padedančiai labdaros organizacijai bei fondui „Endeavour“, prisidedančiam prie veteranų reabilitacijos.

„Jeigu neįgalusis gali pagerinti įgaliojo rekordą tokioje fizinių jėgų reikalaujančioje srityje kaip irklavimas – tai jau yra svarbus pareiškimas. Būtent tai yra svarbiausia“, – prieš savo kelionę sakė L.Spenceris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai