Apie suirutę Turkijoje pasaulis pirmąsias žinias gavo penktadienio vakare, kai paskelbta, kad 22 valandą 30 minučių vietos laiku sustojo eismas ant dviejų didelių tiltų, jungiančių Stambulą per Bosforo sąsiaurį.
Mieste pasirodė perversmo organizatorių pasiųsti kariniai daliniai, kurie galiausiai įsikūrė prie Bosforo ir Sultono Mahometo tiltų. Po dvidešimties minučių pasirodė pranešimai apie tai, kad virš sostinės Ankaros ir Stambulo skraido naikintuvai ir kariniai sraigtasparniai. Ankaroje pasigirdo pirmieji šūviai.
Praėjus pusvalandžiui nuo pirmųjų nerimą keliančių žinių Turkijos premjeras Binalis Yildirimas pripažino, kad šalyje vyksta „nesankcionuoti kariniai veiksmai“. Jis paragino išlaikyti rimtį ir užtikrino R.T.Erdogano rėmėjus, kad šalies valdžia kontroliuoja situaciją.
Tuo metu Marmaryje atostogavęs šalies prezidentas suskubo slėptis. Po perversmo numalšinimo netgi buvo skelbiama, kad jis vos išvengė egzekucijos, mat sukilę karinių pajėgų atstovai jau skubėjo į jo viešbutį.
Apie dvyliktą valandą vietos laiku paskelbta, kad tarp perversmininkų paimtų įkaitų yra ir Turkijos karinių pajėgų vadas. Tuo pat metu Turkijos valstybinio transliuotojo TRT korespondentas pranešė, kad sukilę karinių pajėgų atstovai įsiveržė į televizijos pastatą.
Po keliolikos minučių perskaityta perversmo organizatorių žinia, kurioje jie skelbė „visiškai perėmę šalies administracijos kontrolę tam, kad sugrąžintų Konstitucijoje įtvirtintą santvarką“. Jie teigė, kad parengta nauja Konstitucija, o R.T.Erdoganas kaltinamas demokratijos panaikinimu. Šalyje bus skelbiama karinė padėtis.
Jie teigė, kad parengta nauja Konstitucija, o R.T.Erdoganas kaltinamas demokratijos panaikinimu. Šalyje bus skelbiama karinė padėtis.
Šį pareiškimą skaičiusi TRT žinių vedėja vėliau atskleidė, kad jai buvo grasinama ginklu ir, atsisakiusi viešai paskelbti jai primestą tekstą, ji būtų buvusi nužudyta.
Praėjus keliolikai minučių nuo šio pranešimo, apie pusę pirmos nakties vietos laiku, į turkus, naudodamasis išmaniuoju telefonu, kreipėsi pats šalies lyderis R.T.Erdoganas. Jis paragino žygiuoti į gatves ir apginti valstybę. „Mes įveiksime juos“, – žadėjo itin keblioje situacijoje atsidūręs Turkijos lyderis.
„Perversmo organizatoriai sumokės itin didelę kainą“, – grasino R.T.Erdoganas. Perversmo liudininkų teigimu, tuo pat metu prie parlamento Ankaroje buvo atgabenti tankai, o iš karinio sraigtasparnio buvo apšaudyti paskirti taikiniai.
Turkijos teisingumo ministras paskelbė, kad už šio perversmo organizatorių slepiasi JAV prieglobstį radęs aršus R.T.Erdogano oponentas Fethullah Gulenas.
Apie antrą valandą nakties įvyko lūžis – Turkijos karinių pajėgų naikintuvas numušė sukilėlių naudotą karinį sraigtasparnį. Žuvo 17 pareigūnų. Po kurio laiko Stambule pasigirdo sprogimai, o Turkijos premjeras B.Yildirimas dar kartą viešai patikino, kad situacija yra kontroliuojama, ir pabrėžė, kad dėl šių neramumų kaltinamas turėtų būti būtent F.Gulenas.
Valdžiai lojalioms pajėgoms perimant situacijos kontrolę, į Stambulą sugrįžo ir pats R.T.Erdoganas. Jo lėktuvui nusileidus Ataturko oro uoste, kuriame dar prieš kelis mėnesius buvo surengta „Islamo valstybės“ teroro ataka, šalies lyderis rėmėjų buvo pasitiktas plojimais.
Prezidentas pabrėžė, kad „perversmininkai nukreipė ginklus prieš paprastus žmones“, tačiau jų bandymas perimti valdžią žlugs.
Apie pusę ketvirtos nakties perversmininkai Ankaroje vis dar bandė šturmuoti parlamento pastatą, tačiau dalis karinių pajėgų atstovų Stambule jau pasidavė. Turkijos vidaus reikalų ministras Efkanas Ala viešai pareiškė, kad „sukilimas yra numalšintas“.
Po keliolikos minučių paskutiniai sukilę kariai pasidavė centrinėje Stambulo Taksimo aikštėje. Juos apsupo valdžiai lojalios ginkluotos policijos pajėgos, o R.T.Erdogano rėmėjai pradėjo švęsti pergalę.
Sukilimo metu žuvo apie 300 žmonių ir dar 2100 buvo sužeisti. Sprogimų ir šaudymo metu apgriauti Turkijos parlamento ir Prezidento rūmų pastatai. Sulaikyta apie 40 tūkstančių žmonių, kurių gretose ir 2745 Turkijos teisėjai. Nuo savo pareigų laikinai nušalinta apie 15 tūkstančių mokytojų.
Kaip ir žadėta, su perversmo organizatoriais R.T.Erdogano valdžios žmonės ėmė tvarkytis itin griežtai. Šalyje prasidėjo mitingai, palaikantys valdžios veiksmus.
Pradėta kalbėti ir apie mirties bausmės grąžinimą, o Europos Sąjungos perspėjimai dėl galimų sankcijų ir nutrauktų narystės derybų Ankaros nejaudino.
Perversmas R.T.Erdoganui leido dar labiau sustiprinti savo valdžią, pakeisti daugumą svarbių pozicijų žmonių į lojalius šalininkus ir apkaltinti savo oponentą F.Guleną bandymu atvesti Turkiją į chaosą.