Socialinio tinklo atstovų teigimu, prieš ir po 2016-ųjų prezidento rinkimų buvo publikuota maždaug 80 tūkst. įrašų. Daugumoje jų buvo skleidžiamos nesantaiką kurstančios socialinės ir politinės žinutės.
„Facebook“ šiuos skaičius atskleidė prieš Senato posėdį, kuriame kartu su „Twitter“ ir „Google“ atskleis detales apie Rusijos poveikį šiuose socialiniuose tinkluose.
Maskva ne kartą neigė kaltinimus bandymu paveikti JAV prezidento rinkimus, kuriuose Donaldas Trumpas nugalėjo Hillary Clinton.
Pirmadienį specialusis prokuroras Robertas Muelleris, tiriantis ryšius tarp D.Trumpo kampanijos ir Rusijos, pateikė pirmuosius oficialius kaltinimus dviem buvusiems rinkimų kampanijos darbuotojams.
Paskelbta, kad dar vienas darbuotojas prisipažino spalio pradžioje melavęs Federalinių tyrimų biuro (FTB) agentams.
Savo ruožtu D.Trumpas atmeta sąmokslo su Rusija kaltinimus ir ragina, kad tyrimas būtų pradėtas prieš H.Clinton.
Įspūdingi skaičiai
„Facebook“ teigimu, 2015 m. liepą – 2017 m. rugpjūtį buvo publikuota 80 tūkst. įrašų, kuriuos tiesiogiai matė 29 mln. amerikiečių.
Įrašų, kuriuos, anot „Facebook“, sukūrė su Kremliumi susijusi kompanija, pasiekiamumas (angl. reach) buvo didinamas spaudžiant „patinka“, jais dalijantis ir komentuojant. Tokiu būdu įrašai pasiekė dar dešimtis milijonų žmonių.
C.Stretchas: „Šie veiksmai prieštarauja „Facebook“ bendruomenės kūrimo misijai ir viskam, už ką pasisakome.“
Socialinio tinklo atstovai teigia ištrynę 170 „Instagram“ paskyrų, publikavusių apie 120 tūkst. turinio vienetų.
„Šie veiksmai prieštarauja „Facebook“ bendruomenės kūrimo misijai ir viskam, už ką pasisakome“, – teigė „Facebook” vyriausiasis konsultantas Colinas Stretchas.
„Esame pasiruošę padaryti viską, kad atsakytumėme į šią naują grėsmę“, – sakė jis.
Praeitą mėnesį savo tinklaraščio įraše „Facebook“ komunikacijos viceprezidentas Elliotas Schrage'as rašė, kad dauguma įrašų nepažeidė kompanijos turinio politikos. Anot E.Schrage'o, įrašai buvo pašalinti dėl to, kad buvo neautentiški – juos publikavę rusai savęs neidentifikavo.
Ką feisbuke reiškia „pasiekiamumas“?
Skaičiuojama, kad įrašas pasiekia vartotoją tuomet, kai jis pasirodo naujienų sraute. Vadinasi, iš 126 mln. vartotojų nebūtinai visi perskaitė minėtus įrašus. Taip pat neaišku, kokiam skaičiui žmonių tie 80 tūkst. įrašų iš tiesų padarė įtaką.
„Google“ pirmadienį atskleidė, kad rusų troliai 18 skirtingų „Youtube“ kanalų publikavo daugiau nei tūkstantį politinių vaizdo įrašų. Kompanijos teigimu, juos peržiūrėjo labai mažai vartotojų, nėra jokių įrodymų, kad buvo taikomasi į amerikiečių žiūrovus.
„Reuters“ rašo, kad „Twitter“ aptiko ir panaikino 2 752 paskyras, susijusias su Rusijoje įsikūrusia įmone „Internet Research Agency“
Iš šių paskyrų 2016 m. rugsėjį – 2016 m. lapkritį publikuota maždaug 131 tūkst. įrašų.