„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Netikėta: burkos pradėtos drausti ir IS teritorijoje?

„Islamo valstybės“ (IS) teritorijoje gyvenančioms moterims aprangos kodas paprastai yra tik vienas, ir dėl jo nekyla diskusijų – moterys privalo viešumoje dėvėti burką, kitaip joms gresia griežtos bausmės, net egzekucija. Tačiau džihadistų organizacijoje, panašu, atsirado išimčių, rašo „Foreign Policy“.
Saudo Arabijos moterys su burkomis
Moterys su burkomis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Teroristų grupuotė nusprendė pakeisti savo taisykles dėl moterų aprangos bent tam tikrose vietose – jų saugumo centruose.

Irano „Al Alam“ naujienų agentūra praneša, kad po moters surengto išpuolio IS nusprendė neleisti joms užsidengti veidų svarbiose IS buveinėse.

Agentūra skelbia, kad rugsėjo 5 dieną moteris, po burka slėpdama pistoletą, nušovė du prie patikros punkto Šarkato mieste stovinčius IS narius.

Moterims vis dar bus privaloma dėvėti burkas gatvėse, tačiau joms nebus leidžiama dengti veidų saugumo ir kariniuose centruose Mosulo mieste. Mosulas – vienas svarbiausių IS miestų, ir prie jo artėja Irako ir JAV vadovaujamos koalicijos pajėgos.

Visgi, atsirado ir abejojančių šia istorija apie draudimą dėvėti burkas. „The Daily Beast“ atkreipia dėmesį, kad Irano žiniasklaida rėmėsi tik paslaptingu šaltiniu Mosule – abejojama, kad kas nors iš Mosulo būtų galėjęs kreiptis į naujienų agentūrą.

Šią žinią patikrinti praktiškai neįmanoma – aktyvistams ir pilietinės žiniasklaidos atstovams gresia mirties bausmė, jeigu jie būtų pagauti bendraujantys su išoriniu pasauliu. Juo labiau – su musulmonais šiitais Irane, kuriuos IS laiko Islamo išdavikais.

Mosule taip pat šią vasarą gyventojams atjungtas internetas – norėdami juo pasinaudoti žmonės turi eiti į interneto kavines.

Praėjusį mėnesį išvadavus Mandžibo miestą moterys atgautą laisvą šventė nusiplėšdamos burkas, jas degindamos ir šokdamos.

Prancūzijoje pastaruoju metu netyla debatai dėl burkinių – maudymosi kostiumėlių musulmonėms – draudimo. Kai kuriems pajūrio miestams uždraudus juos dėvėti paplūdimiuose, buvo sulaukta žmogaus teisių gynėjų kritikos, ir galiausiai aukščiausias šalies teismas pripažino tokį draudimą neteisėtu.

Prancūzijoje ir Belgijoje yra draudžiami visą veidą dengiantys šydai. Kai kuriose kitose šalyse, pavyzdžiui, Italijoje ir Šveicarijoje, leidžiami vietiniai draudimai. Diskusijos dėl musulmonių aprangos pastaruoju metu paaštrėjo ir Vokietijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų