Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Netikėtos antiteroristinės pratybos išgąsdino kolegijos Rusijoje studentus

Tichvinskio medicinos kolegijos studentai gruodžio 3-iąją ramiai sėdėjo paskaitoje, kai į auditoriją įsiveržė ginkluoti teroristai. Viena iš užpuolikių net buvo apsijuosusi diržu su sprogmenimis. Tik vėliau paaiškėjo, kad tai buvo antiteroristinės pratybos, apie kurias nei studentai, nei kolegijos vadovybė nieko nežinojo, skelbia „The Moscow Times“.
Studentai manė, kad į kolegiją iš tiesų įsiveržė teroristai
Studentai manė, kad į kolegiją iš tiesų įsiveržė teroristai / „Twitter“ nuotr.

Kolegijos, kuri įsikūrusi prie Sankt Peterburgo, studentai, tiesą sakant, galvojo, kad akademinę įstaigą iš tikrųjų užpuolė teroristai.

„Žmonės buvo ištikti šoko, – rašė vienas studentas socialiniame tinkle. – Jie puolė į isteriją. Užpuolikai sustatė žmones prie sienos ir neleido jiems naudotis telefonais. Kai viena mergina atsisakė atiduoti telefoną, jie prikišo pistoletą prie kitos studentės galvos ir pareiškė ją nušausiantys.“

Kaip skelbia Lifenews.ru, tokias pratybas surengė Sankt Peterburgo regione veikiantis Karinio-patriotinio švietimo ir piliečių parengimo centras.

Šio centro vadovas Pavelas Baranenka aiškino, kad kolegijos administracija greičiausiai turėjo įspėti studentus dėl „prevencinių saugumo priemonių“. Bet jis mano, kad nieko daugiau atskleisti iš tiesų nereikėjo.

„Kodėl juos reikėjo įspėti? Jei įspėji žmones, pratybos netenka jokios prasmės. Vaikai ir taip mano, kad viskas yra juokai. Bet jei tokia situacija iš tiesų įvyktų, žiniasklaida rašytų apie lavonus. Mano darbas – pasirūpinti, kad lavonų nebūtų“, – tvirtino P.Baranenka.

„Twitter“ nuotr./Studentai manė, kad į kolegiją iš tiesų įsiveržė teroristai
„Twitter“ nuotr./Studentai manė, kad į kolegiją iš tiesų įsiveržė teroristai

Anot jo, tokiomis „simuliacijomis“ siekiama supažindinti Rusijos jaunimą su metodais, kuriuos naudoja tokios teroristinės grupuotės kaip „Islamo valstybė“. P.Baranenka taip pat tiki, kad tokia patirtis neleis teroristams užverbuoti jaunimo.

„Jei kas nors išsigąs, tai reiškia, kad jis ar ji tikrai nekeliaus į socialinius tinklus ir nerems teroristų, nerašys, kokie jie puikūs kovotojai už laisvę. Jei kažką išgąsdinome, tuo geriau“, – teigė P.Baranenka.

Vietos tyrėjai, tiesa, jau apsilankė kolegijoje ir pradėjo preliminarų tyrimą. Vis dėlto valdžios atstovai tikina, kad apie pratybas sulaukta tik „teigiamų atsiliepimų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos