Jungtinėje Karalystėje mokslus baigusi Indrė dabar „Litexpo“ studijų mugėje būsimiems studentams pristato savo universitetą. Pasak jos, nežinomybės šiuo metu daug, baiminamasi, kad „Brexitas“ nesumažintų studentų srauto iš Europos.
„Bijome, kad sumažės (srautas – LRT.lt) iš Europos. Bet manau, kad kainos nepasikeis, mes turime labai daug studentų, atkeliaujančių iš Azijos, iš Amerikos ir labai daug iš Rytinės Azijos šalių“, – supažindina De Montforto universiteto atstovė Indrė Rimšelytė.
Nepaisant „Brexito“, kalbų mokyklų duomenimis, jaunuolių akys dažniausiai vis dar krypsta į Jungtinės Karalystės universitetus.
Pasak kalbos mokyklų vadovų, norinčiųjų studijuoti Jungtinėje Karalystėje šiemet 2 proc. daugiau nei pernai.
„Šių metų vienuoliktokai dar neturi patvirtinimo, kaip bus, bet visi, kurie šiuo metu yra abiturientai, kurie stoja nuo šio rudens, jie žino visas sąlygas, žino, kas bus ir visi dalykai yra patvirtinti“, – LRT TELEVIZIJAI sako kalbų mokyklos vadovas Rytas Jurkėnas.
„Bakalauro lygmens kaina yra 9250 svarų ir šią kainą universitetai planuoja išlaikyti, tačiau ne tik kainoje problema, problema finansavime ir paskoloje. Šiandien dauguma važiuojančių ten studijuoti pasiima paskolą ir tai yra įmanoma (...). Bet įvykus „Brexitui“, priklausomai nuo to, kaip jis įvyks, paskolos turbūt nebegalėsime taip lengvai pasiimti“, – teigia kalbų mokyklos vadovė Eglė Kesylienė.
Patariama neapsiriboti vienu pasirinkimu, nepamiršti kitų šalių, taip pat ir Lietuvos universitetų.