Prezidento rinkimų kampanijos metu jis teigė, kad lankėsi žemės drebėjimo ir cunamio nusiaubtoje elektrinėje.
Tačiau, nepaisant to, kad jis buvo pirmasis Vakarų valstybių vadovas, kuris apsilankė Japonijoje po praėjusių metų kovą įvykusios tragedijos, žinoma, kad iš Tokijo N.Sarkozy nekėlė nė kojos.
Tuo tarpu 5 tūkstančiams rinkėjų Normandijoje prezidentas pareiškė, kad buvo jėgainės teritorijoje.
„Aš nuvykau į Fukušimą ir kitaip nei Francoisas Hollande'as, galiu pasakyti, kad tragedija buvo sukelta 42 metrų aukščio cunamio bangos. Nuoširdžiai kalbant, aš nematau tiesioginės cunamio rizikos Elzase“, – sakė jis.
Ši frazė buvo ištarta, kai N.Sarkozy bandė stoti į atominės energetikos pusę. Jo konkurentas rinkimuose socialistas F.Hollande'as sako, kad atominės elektrinės per daug pavojingos.
Prezidento melagystę išsiaiškino jo priešininkai. Kol kas apklausose prieš N.Sarkozy pirmaujantis F.Hollande'as teigia, kad tai pirmasis kartas, kai Prancūzijos vadovas pasakoja apie nebūtus vizitus.
Prieš dvejus metus N.Sarkozy panašiai apsimelavo teigdamas, kad 1989 metais Berlyne stebėjo Berlyno sienos griūtį. Tai jis buvo parašęs ant savo „Facebook“ sienos. N.Sarkozy tvirtino lankęsis Vakarų Berlyne 1989 lapkričio 9 dieną ir tą pačią dieną kirtęs sieną į Rytų Berlyną.
Tačiau netikėtai buvo atrasti oficialūs įrašai apie tai, kad N.Sarkozy Berlyno sienos griuvimo dieną dalyvavo generolo Šarlio de Golio mirties minėjime Prancūzijoje.
Žiniasklaida negailestingai išjuokė tokį N.Sarkozy apsikvailinimą.
Ketvirtadienį vienas Prancūzijos socialistų atstovas savo „Twitter“ paskyroje šmaikštavo, kad Prancūzijos prezidentas N.Sarkozy yra visur.
„N.Sarkozy yra visur: prie Berlyno sienos, Fukušimoje. Šiandien „Titaniko“ nelaimės sukaktis. Ar jis irgi buvo laive?“, – ironizavo politikas.
Prancūzijos prezidentūra paaiškėjusio N.Sarkozy melo apie apsilankymą Fukušimoje nekomentuoja.