Oro uoste nuolat vykdomos atvykstančių keleivių patikros, visiems jiems specialiu prietaisu matuojama temperatūra. Bet penktadienio naktį viltys, kad naujasis virusas nepasieks Užsachario Afrikos, buvo sudaužytos.
Su virusu į Lagosą anksčiau šią savaitę grįžo Italijos pilietis. Ir nors italas, paguldytas į infekcinių ligų ligoninę Lagose, jaučiasi gerai, jis galėjo užkrėsti kitus keleivius ar žmones oro uoste. Nigerija pagal gyventojų skaičių yra didžiausia valstybė Afrikoje, tad pareigūnams gali būti nelengva surinkti informaciją apie potencialiai virusu užsikrėtusius asmenis ir juos stebėti – eismo srautai Lagose beprotiški, čia sklandžiai judėti labai sunku.
Žinia apie pirmąjį užsikrėtimo koronaviruso atvejį dar nespėjo atsidurti penktadienio laikraščių pirmuosiuose puslapiuose, bet televizija ir radijas tik apie tai ir plyšauja. O ir viešbutyje žmonės garsiai tikrinosi informaciją, iš kur atvyko asmuo su virusu: „Italija? Gerai, viskas aišku!“
Ketvirtadienį 15min kalbinti nigeriečiai, dirbantys kiniškame prekybos centre Lagoso pakraštyje, pripažino privengiantys kinų – būtent dėl koronaviruso. Žmonių negąsdina tik tie kinai, kurie, vietinių žiniomis, jau seniai viešėjo gimtinėje. Visi kiti aplenkiami iš tolo, o ir patys, panašu, nekiša nosių iš namų.
„Daug kas čia buvo išvykę švęsti kinų Naujųjų metų, aš dabar jų vengiu. Geriau saugotis“, – teigė viena jauna pardavėja.
Nemažai Nigerijoje dirbančių ir gyvenančių kinų pastarosiomis savaitėmis nė nebuvo leista grįžti į šalį. Todėl, nors Kinijos piliečių Nigerijoje gyvena išties nemažai, jų gatvėse gerokai mažiau nei įprastai.
Faktų tikrinimo tinklalapio „Africa Check“ atstovai 15min tvirtino, kad Nigerijoje, kaip ir kitur Afrikoje, nuolat netrūksta klaidingos informacijos apie sveikatą ir mediciną. Koronaviruso protrūkis – ne išimtis, čia vienas ministras net pareiškė, kad šį virusą sukelia korupcija.