„Mes esame laimingi“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė O.Romancova bei pridūrė, kad „mes turime dar daug ką nuveikti, kad laimėtume“.
„Pilietinių laisvių centro“ vadovė Oleksandra Matvijčuk savo ruožtu sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka turėtų stoti prieš „tarptautinį tribunolą“.
Kad „šimtai tūkstančių karo nusikaltimų aukų turėtų galimybę sulaukti teisingumo... būtina įsteigti tarptautinį tribunolą ir patraukti V.Putiną, A.Lukašenką ir kitus karo nusikaltėlius atsakomybėn“, feisbuke rašė O.Matvijčuk.
Ji taip pat paragino pašalinti Rusiją iš JT Saugumo Tarybos „už sistemingus JT chartijos pažeidimus“.
O.Matvijčuk sakė, kad labai džiaugiasi, jog Nobelio taikos premija jos NVO atiteko kartu su „mūsų draugais ir partneriais „Memorial“ ir „Viasna“.
Šių metų Nobelio taikos premija atiteko baltarusių žmogaus teisių gynėjui Alesiui Bialiackiui, Rusijos žmogaus teisių organizacijai „Memorial“ ir Ukrainos žmogaus teisių organizacijai „Pilietinių laisvių centras“, penktadienį paskelbė Norvegijos Nobelio komitetas.
A.Bialiackis įkūrė Baltarusijos žmogaus teisių organizaciją „Viasna“.
Penktadienį Kyjive kalbėdama su žurnalistais „Pilietinių laisvių centro“ komunikacijos vadovė Ana Trušova sakė, kad organizacija buvo „priblokšta“, kai išgirdo šią žinią, ir mano, kad apdovanojimas yra „garbingas mūsų veiklos pripažinimas“.
A.Trušova sakė, kad 2007-aisiais įkurto „Pilietinių laisvių centro“ „pagrindinė misija – ginti žmogaus teises“.
Nuo vasario mėnesio, kai rusų kariuomenė įsiveržė į Ukrainą, „fiksuojame Rusijos kariuomenės karo nusikaltimus“, pridūrė ji.
„Kita svarbi veikla – pagrobtų ukrainiečių grąžinimas namo“, – sakė A.Trušova.
O.Romancova nurodė, kad organizacija šeštadienį surengs spaudos konferenciją.