Kinijos valstybinė žiniasklaida taip pat paskelbė, kad šis žingsnis yra dalis Vakarų šalių „ideologinio karo“ su Pekinu.
Šie komentarai nuskambėjo, kai tarptautinė bendruomenė sustiprino spaudimą Kinijai. Norvegija kritikavo Pekino atsakomuosius veiksmus dėl šiųmečio Nobelio taikos premijos paskyrimo, o Japonijos premjeras pareiškė, kad Liu Xiaobo turėtų būti paleistas iš kalėjimo.
„Liu Xiaobo yra nuteistas nusikaltėlis. Sprendimas skirti jam Nobelio premiją tolygus nusikaltimų skatinimui“, – Kinijos URM atstovas spaudai Ma Zhaoxu sakė žurnalistams.
54 metų Liu Xiaobo pernai gruodį buvo nuteistas kalėti 11 metų dėl ardomosios veiklos. Osle veikiantis Nobelio komitetas praeitą penktadienį skyrė šiam disidentui prestižinę premiją už raginimą imtis Kinijos vienpartinės politinės sistemos reformų ir užtikrinti žmogaus teisių laikymąsi.
JAV ir Europos Sąjunga anksčiau paragino paleisti Liu Xiaobo, o ketvirtadienį panašų raginimą išsakė Japonijos premjeras Naoto Kanas. Pastarasis rizikuoja užsitraukti Pekino rūstybę tuo metu, kai Kinija ir Japonija siekia užglaistyti vieną diplomatinį ginčą.