Singapūro aplinkos ministrė teigia, kad jos komanda iš kaimyninės Indonezijos ketina reikalauti imtis atsakingų veiksmų.
Trečiadienį Singapūre taršos indeksas pasiekė 321, sumušdamas visus ankstesnius rekordus. Taršos indeksas, viršijęs 200, laikomas „labai nesveiku“, o perkopęs 300 yra pavojingas. Valdžia įspėjo žmones apie pavojų sveikatai. Taršą sukėlė Indonezijos Sumatros saloje vykdomi neteisėti miškų gaisrai.
Singapūro aplinkos ir vandens išteklių ministrė, daktarė Vivian Balakrishnan „Facebook“ paskelbė: „Singapūras neteko kantrybės ir yra įsiutęs“.
„Nė viena šalis neturi teises teršti Singapūro oro gyventojų gerovės ir sveikatos sąskaita“, – pridūrė ji.
Singapūro mieste pastatus apgaubė tirštas smogas, ore buvo juntamas deginamos medienos kvapas. Prasta oro kokybė paskatino žmones įsigyti apsaugines kaukes, jų daug kur tiesiog nebeliko.
Šalies premjeras Lee Hsiengas Loongas paragino singapūriečius likti namuose ir vengti veiklos lauke. Kariuomenė sustabdė vykusias pratybas.
Oro kokybė suprastėjo ir kai kuriose Malaizijos dalyse, jas taip pat apgaubė smogas.
Indonezijos miškų ūkio ministerija pranešė, kad ketino panaudoti vadinamąją „debesų sėją“ – oro modifikavimo metodą, siekiant sukelti lietų. Gaisrais Sumatros saloje norima atsikratyti medžių ir žemę panaudoti plantacijoms.
Indonezijos pareigūnai mano, kad atsakomybė dėl gaisrų tenka palmių aliejaus išgavimu besirūpinančioms kompanijoms, tarp jų yra kilusių iš Singapūro. Tiesa, kelios Singapūro bendrovės, užsiimančios palmių aliejaus prekyba, paneigė bet kokį dalyvavimą šiuose įvykiuose.
AFP/Scanpix nuotr./Smogas Singapūre |
AFP/Scanpix nuotr./Singapūras |