Anot O.Matthewso ir M.Weisso, Kremlius daug metų stengėsi sėkmingai įvykdyti tokį informacinio karo manevrą, kokį vykdo dabar – Rusija pozuoja kaip brandi, rami valstybė, skelbianti savo esą teisėtus reikalavimus dėl saugumo.
„Tuo tarpu Vakarai – ir ypač Vakarų žiniasklaida – yra puolę į isteriją dėl to, kokia pavojinga, nenuspėjama, agresyvi ir mirtį sėjanti Rusija gali būti“, – rašo žurnalistai.
Jų nuomone, kritikos nusipelno tiek apokaliptinius invazijos vaizdus – ant Kijevo kris raketos, į valdžią bus pasodinti sanatorijų Kryme vadovai – piešiantys Vakarų žvalgybininkai, tiek jų pasvarstymus už gryną pinigą priimantys žurnalistai bei jų redaktoriai, kuriems, žinoma, svarbūs reitingai.
Vis dėlto VU TSPMI dėstytojas, daktaras Nerijus Maliukevičius su tokiais priekaištais nesutinka – pasak analitiko, Vakarai kaip tik sumaniai atėmė iš V.Putino iniciatyvą, todėl jis nebegali žaisti pagal savo taisykles.
„Taip, visa tai, be jokios abejonės, vyksta reputacijos sąskaita – ir Vakarų šalių, ir žiniasklaidos. Tačiau bent jau jaučiuosi geriau, kai komunikuojama taip, kaip tai daroma dabar – man atrodo, kad taktika teisinga ir geresnė nei būdavo iki šios krizės“, – 15min sakė N.Maliukevičius.