Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nuošliaužos netoli rohinjų stovyklų Bangladeše nusinešė penkių vaikų gyvybes

Musoninių liūčių sukeltos nuošliaužos netoli Bangladešo ir Mianmaro pasienio esančių rohinjų pabėgėlių stovyklų trečiadienį nusinešė mažiausiai penkių vaikų gyvybes, pranešė policija.
Persekiojami rohinjai iš savo šalies bėga į Bangladešą
Rohinjai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Koks Bazaro rajoną užklupus smarkioms liūtims, pagalbos agentūros jau kurį laiką perspėja apie katastrofos grėsmę. Šiame rajone įkurtose stovyklose glaudžiasi daugybė pabėgėlių rohinjų iš kaimyninio Mianmaro.

Policijos teigimu, po tris dienas trukusios liūties susidariusios nuošliaužos pareikalavo penkių vaikų gyvybių. Jie nebuvo rohinjų pabėgėliai.

„Keturis vaikus iš tos pačios šeimos miegančius palaidojo (nuošliauža) nuo kalvos, nuslinkusi šiandien anksti ryte“, – naujienų agentūrą AFP informavo Koks Bazaro policijos nuovados viršininkas Fariduddinas Khandakeras.

Dar vienas šešiametis vaikas žuvo gretimame Ramu mieste, nurodė policija.

Koks Bazaras ir Ramu yra netoli Kutupalongo, kur yra įsikūrusi didžiausia pabėgėlių stovykla, kurioje glaudžiasi daugiau kaip pusė milijono rohinjų. Ant daugelio gyvenvietes supančių kalvų statant prieglobsčius buvo iškirsti medžiai, todėl gruntas tapo labai nestabilus.

Nuo praėjusio rugpjūčio iš kaimyninio Mianmaro į Bangladešą pabėgo apie 700 tūkst. rohinjų. Savo namus jie palieka dėl kariuomenės kampanijos, kuri, anot Jungtinių Tautų, prilygsta „etniniam valymui“.

Šie pabėgėliai prisijungė prie apytikriai 300 tūkst. žmonių, taip pat pabėgusių nuo smurto Mianmare, kur gyventojų daugumą sudaro budistai, o pilietybės neturintys rohinjai yra persekiojama mažuma.

Nuo praėjusio mėnesio šiame regione nuošliaužos pareikalavo mažiausiai 18 gyvybių. Birželį žuvo vienas rohinjų berniukas, Kutupalongo pabėgėlių stovykloje prispaustas sugriuvusios molinės sienos.

Anot pareigūnų, musoninės liūtys kelia pavojų dar 200 tūkst. stovyklose ar netoli jų gyvenančių žmonių sveikatai ir gyvybei.

Artėjant liūčių sezonui į kitas vietoves persikėlė apie 37 tūkst. žmonių, AFP sakė Bangladešo pagalbos pabėgėliams ir repatriacijos komisaras Mohammadas Abulas Kalamas.

Pasak jo, pagalbos agentūros ir pareigūnai „yra pasirengę“, nes po tris dienas trukusios liūties tikimybė, kad nutiks tragedija, dar labiau išaugo.

Pernai dėl musoninių liūčių kilo nuošliaužų Koks Bazaro ir gretimame Čitagongo rajonuose. Tąsyk žuvo mažiausiai 170 žmonių.

Dabar nuogąstaujama, kad dėl potvynių pabėgėlių stovyklose taip pat gali paplisti ligų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento