„NY Times“: Britų ir prancūzų ginčas – kas priims Lamanšo sąsiaurį užplūdusius migrantus?

Trys humanitarinės stebėjimo grupės savanoriai su galingais žiūronais ir teleskopu stovi Kento pakrantėje ir įdėmiai žiūri į Lamanšo sąsiaurį. Rytas giedras, taigi gerai matyti aukštas Prancūzijos Kalė miesto laikrodžio bokštas. Tačiau taip pat galima įžiūrėti ir mažos guminės valties kontūrus.
Laivas. Asociatyvinė nuotr.
Laivas. Asociatyvinė nuotr. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Savanorių grupė „Channel Rescue“ buvo įsteigta praėjusiais metais, o jos tikslas – stebėti prieglobsčio prašytojų pilnas valtis, kuriomis jie bando kirsti šį judrų vandens kelią ir, jiems pasiekus krantą, pasiūlyti jiems humanitarinę pagalbą, pavyzdžiui, vandens ir folija pašiltintų antklodžių, arba pastebėti nelaimės ištiktuosius, kuriuos reikia gelbėti.

Tačiau savanoriai taip pat stebi Jungtinės Karalystės pasienio tarnybos veiklą – ar ši nevykdo žmogaus teisių pažeidimų, nes šalies vyriausybė imasi vis griežtesnės pozicijos migrantų atžvilgiu.

Didžiąją metų dalį migrantų, kertančių Lamanšą valtimis, skaičius vis augo. Londone kilo tikra politinė audra ir galiausiai vidaus reikalų sekretorė Priti Patel leido imtis griežtos taktikos – išstumti valtis atgal į Prancūziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų