Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„NY Times“: Chuliganiškas Kinijos požiūris – problema jai pačiai ir visam pasauliui

Nuo to laiko, kai aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Dengas Xiaopingas atvėrė Kiniją pasauliui, daugelis Vakarų šalių norėjo, kad jai pasisektų, nes atrodė, kad Pekinas, nepaisant jo žiaurios autokratinės politinės struktūros, žengia atviresnės ekonomikos ir visuomenės keliu, rašo apžvalgininkas Thomas L.Friedmanas.
Kinija, Šanchajus
Kinija, Šanchajus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Deja, dabartinis prezidentas Xi Jinpingas pakeitė šalies kursą taip, kad dabar kyla realus pavojus Kinijos vystymuisi ir visam likusiam pasauliui.

Viskas, ką daro Xi Jinpingas, mažina Kinijos ir užsienio verslininkų pasitikėjimą šiandieninėmis verslo taisyklėmis šalyje ir didina grėsmę, kad Kinija, prarijusi Honkongą, pajudės Taivano link – tai galėtų sukelti tiesioginį konfliktą su JAV.

„The New York Times“ apžvalgininkas Thomas L.Friedmanas teigia nenorįs, kad griežta Xi Jinpingo strategija būtų sėkminga – tai keltų pavojų visoms laisvoms Ramiojo vandenyno šalims ir ekonomikai – tačiau jis sako lygiai taip pat nenorintis, kad Kinija žlugtų ar palūžtų.

Juk kalbama apie 1,4 milijardo gyventojų turinčią šalį, kurios destabilizacija paveiktų viską – nuo oro, kuriuo kvėpuojame, iki batų kainų ir būsto paskolų palūkanų normos. Tai – tikra dilema.

Deja, pasak Th.L.Friedmano, neatrodo, kad Xi Jinpingas supranta, kiek daug netikrumo įpūtė jo pastarojo meto elgesys – tiek Kinijoje, tiek už jos ribų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais