Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

„NY Times“: Galvosūkis sąjungininkams – kokią poziciją Ukrainos atžvilgiu užims Vokietija?

Gilėjant nesutarimams su Rusija dėl Ukrainos Jungtinės Valstijos ir jų NATO sąjungininkės imasi didinti savo karinius įsipareigojimus Baltijos šalyse ir Rytų Europoje.
Volodymyras Zelenskis, Emmanuelis Macronas ir Olafas Scholzas
Volodymyras Zelenskis, Emmanuelis Macronas ir Olafas Scholzas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Danija į Lietuvą siunčia naikintuvų, o į Baltijos jūrą – fregatą. Prancūzija pasiūlė atsiųsti karių į Rumuniją. Ispanija siunčia fregatą į Juodąją jūrą.

JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė, kad tūkstančiai JAV karių yra „didelės parengties“.

Tačiau Vokietijos atveju yra kiek kitaip. Pastarosiomis dienomis Vokietija – didžiausia ir turtingiausia demokratinė Europos valstybė, esanti strategiškai svarbioje Rytų ir Vakarų sankryžoje – labiau išsiskiria tuo, ko nedarys, nei tuo, ką daro.

Jokia kita Europos šalis nėra svarbesnė Europos vienybei ir Vakarų aljansui. Tačiau kol kas Vokietijai sunku įveikti po Antrojo pasaulinio karo kilusį nenorą lyderiauti Europoje saugumo klausimais, sunku ir sutramdyti savo instinktą prisitaikyti, o ne konfrontuoti su Rusija.

Naujojo kanclerio Olafo Scholzo vyriausybei tenka nelengvas išbandymas: akivaizdžios Vokietijos dvejonės imtis ryžtingų priemonių sukėlė abejonių dėl jos, kaip sąjungininkės, patikimumo.

Be to, pastaraisiais metais pasikeitusi dinamika su Jungtinėmis Valstijomis padidino susirūpinimą, kad Maskva gali pasinaudoti Vokietijos svyravimais kaip pleištu, suskaldysiančiu Europą šiai reaguojant į bet kokią Rusijos agresiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas