„NY Times“: Kaip klipai su mielais katinėliais padeda skleisti dezinformaciją

Spalio 2 dieną „New Tang Dynasty Television“, su Kinijos dvasiniu judėjimu „Falun Gong“ susijusi televizijos stotis, feisbuke įkėlė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip moteris gelbsti ant kranto užstrigusį rykliuką.
Kačiukas su šypsena
Kačiukas su šypsena / „Fotolia“ nuotr.

Šalia šio vaizdo įrašo buvo nuoroda, skirta užsiprenumeruoti „The Epoch Times“ – laikraštį, susijusį su „Falun Gong“ ir skleidžiantį prieš Kiniją nukreiptas ir kraštutinių dešiniųjų sąmokslų idėjas. Įrašas surinko 33 tūkst. paspaudimų, komentarų ir pasidalinimų.

Daktaro Josepho Mercolos, gydytojo osteopato, kuris, kaip teigia mokslininkai, yra pagrindinis dezinformacijos apie koronavirusą internete skleidėjas, tinklapyje reguliariai skelbiami įrašai apie mielus gyvūnėlius, kurie feisbuke sulaukia dešimčių ar net šimtų tūkstančių reakcijų.

Toje svetainėje galima pamatyti tokių istorijų, kaip „Meilutis kačiukas ir viščiukas, miegantys kartu“ ir „Kodėl oranžinės katės gali skirtis nuo kitų kačių“, kurias parašė veterinarijos gydytoja Karen Becker.

Tuo tarpu dešiniųjų leidiniui „Western Journal“, paskelbusiam neįrodytus teiginius apie hidroksichlorokvino naudą gydant COVID-19, ir skleidžiančiam melą apie sukčiavimą 2020 metų prezidento rinkimuose, priklauso populiarus feisbuko puslapis „Liftable Animals“.

„Liftable Animals“ skelbia istorijas iš pagrindinės „Western Journal“ svetainės kartu su istorijomis apie auksaspalvius retriverius ir žirafas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai