Nuo to laiko aukšti Rusijos pareigūnai ir valstybinė žiniasklaida pasigavo ir nuolat kartoja V.Putino paminėtą žodį „genocidas“. Rusijos diplomatai Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai išplatino dokumentą, kuriame kaltina Ukrainą „naikinant civilius gyventojus“ jos rytuose.
Penktadienį Rusijos remiami separatistai, kontroliuojantys dalį Ukrainos rytų, pareiškė, kad Ukrainos kariuomenė ruošiasi pulti ir įsakė moterims ir vaikams evakuotis.
Daugybė Rusijos valstybinės žiniasklaidos pranešimų vaizdavo, kad rusų mažumos bėga nuo tironiškos Ukrainos kariuomenės, o JAV prezidentas Joe Bidenas tokius incidentus pavadino išgalvotu pretekstu Rusijos invazijai.
Kremlius jau seniai tvirtina, kad Ukrainos valdžia persekioja etninius rusus ir rusakalbius piliečius. Šis kaltinimas, paremtas bauginamais ir melagingais pasakojimais apie išpuolius prieš Ukrainos rusus, 2014 metais buvo pasitelktas kaip pateisinimas Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai ir įsiveržimui į Rytų Ukrainą.
Pastaruoju metu tokios kalbos vėl atgimsta – dabar taip šneka ir pats V.Putinas. Įvairūs analitikai ir Vakarų vyriausybės mano, kad tai vėl gali būti invazijos įžanga.
Tačiau Ukrainai metami kaltinimai genocidu yra daugiau nei vien paviršutiniškas casus belli. Jie atspindi nuoširdų Maskvos įsitikinimą, kad pasaulyje, kuriame dominuoja priešiški Vakarai, ji yra teisėta rusų kilmės gyventojų gynėja visose buvusiose sovietinėse respublikose.