„NY Times“: Niekas nėra saugus – kaip Kinija persekioja uigūrų aktyvistų šeimas

Ji buvo gabi žemės ūkio mokslininkė, baigusi studijas prestižiniuose Šanchajaus ir Tokijo universitetuose. Ji teigė norinti padėti ūkininkams skurdžiuose savo šalies regionuose, pavyzdžiui, gimtajame mieste Sindziange, Vakarų Kinijoje.
Uigūrai Kinijoje
Uigūrai Kinijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau, pasak jos šeimos ir draugų, dėl jos dėdės aktyvios paramos Kinijoje engiamiems musulmonams uigūrams, Kinijos valstybė pasirinko ją vienu iš savo saugumo tarnybų taikinių.

Iš pradžių jie pagrobė jos tėvą. Tada ėmė daryti jai spaudimą grįžti namo iš Japonijos. Pernai trisdešimtmetė Mihriay Erkin mokslininkė paslaptingomis aplinkybėmis mirė Sindziange.

Vyriausybė patvirtino M.Erkin mirtį, tačiau kaip priežastį nurodė ligą. Jos dėdė, aktyvistas Abduweli Ayupas įsitikinęs, kad moteris mirė valstybinėje areštinėje.

A.Ayupas sako, kad dukterėčia buvo tik naujausia valdžios spaudimo jo šeimoje auka. Du jo broliai ir seserys jau buvo sulaikyti ir įkalinti. Pasak jo, visi trys sulaukė valstybės rūstybės dėl jo pastangų atskleisti pasauliui uigūrų padėtį.

„Žmonės ten ne tik kenčia ir ne tik yra indoktrinuojami bei kankinami, bet ir miršta, – sako dabar Norvegijoje gyvenantis A.Ayupas. – Ir Kinijos vyriausybė naudojasi šiomis mirtimis – grasina mums, kad tylėtume, kad prarastume viltį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų