Didžiąją pasaulio dalį apėmė baimė ir niūrus susitaikymas su „štai ir vėl“ situacija, o Pasaulio sveikatos organizacija perspėjo, kad smarkiai mutavusios atmainos keliama rizika yra „labai didelė“.
Tačiau įvairių šalių vyriausybės, vėl veikdamos įrodymų vakuume, pasirinko labai skirtingus kovos su šia atmaina metodus, kurie skiriasi skirtinguose žemynuose, kaimyninėse šalyse ir net tų pačių šalių miestuose.
Kol kas apie omikron žinoma nedaug, išskyrus tai, kad ši atmaina turi daugybę mutacijų. Praeis bent savaitė, kol mokslininkai galės drąsiai pasakyti, ar ji labiau užkrečiama (kol kas atrodo, kad taip yra), ar ji sukelia rimtesnę ligą ir kaip ji reaguoja į vakcinas.
Kinijoje, kuri iki šiol dėl savo atkaklių mėginimų išnaikinti virusą vis labiau atrodė kaip keistuolė, komunistų partijos kontroliuojamas laikraštis džiūgavo dėl to, kad ne viena demokratija, pavyzdžiui, Japonija, Australija ir kitos šalys, dabar seka kinų pavyzdžiu – esą jos nustojo elgtis lengvabūdiškai, grįžo į tikrovę ir užtvėrė savo sienas pasauliui.
Pasak Kinijos, Vakarai kaupė vakcinas skurdesnių pasaulio regionų sąskaita ir dabar moka už savo egoizmą.