Ji įsakė suburti darbo grupę, kuri ištirtų, kaip konfrontacija už tūkstančių kilometrų, Europoje, gali paveikti ilgai trunkantį Taivano konfliktą su didesne, daug galingesne kaimyne.
„Taivanas ilgą laiką susidurdavo ir susiduria su kariniais grasinimais ir bauginimais iš Kinijos“, – praėjusio mėnesio pabaigoje per savo patarėjų nacionalinio saugumo klausimais susirinkimą sakė Tsai Ing-wen, teigiama jos biuro pranešime.
Taivaniečiai, galbūt geriau nei žmonės bet kurioje kitoje pasaulio vietoje, žino, ką reiškia gyventi didelės galybės šešėlyje, nes Kinija teigia, kad ši sala priklauso jai.
Tsai Ing-wen pridūrė: „Mes užjaučiame Ukrainą dėl dabartinės jos padėties.“
Nors abi situacijos nėra visiškai tapačios, Rusijos ir JAV konfrontacija dėl Ukrainos likimo sulaukė atgarsio abiejose Taivano sąsiaurio pusėse, atkreipdama dėmesį į Kinijos ir Taivano strateginius svarstymus dėl ginkluoto konflikto.
Kinijoje kai kurie ekspertai padėtį Ukrainoje vertina kaip potencialią JAV krizę.Ji gali pakenkti paramai, kurią JAV teikia Taivanui, taip pat eikvoti dėmesį ir išteklius, kurie kitu atveju galbūt būtų nukreipti Kinijos karinėms ambicijoms Ramiojo vandenyno regione pažaboti.