Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„NY Times“: Vilties netekęs Irano jaunimas mato vieną išeitį – bėgti iš šalies

Prie Teherano universiteto stovintis inžinerijos magistrantūros studentas Amiras anksčiau svarstė galimybę čia studijuoti skaitmeninę rinkodarą, tačiau sunerimo, kad Irano vyriausybė apribos prieigą prie instagramo – kaip jau padarė su kitomis programėlėmis. Jis taip pat mąstė, kad norėtų įsteigti startuolį, tačiau numatė, jog JAV sankcijos ir įsisiautėjusi infliacija jam sutrukdys.
Iranas
Iranas / „The New York Times“/Arash Khamooshi nuotr.

Kaskart, kai jis bando kažką planuoti, ima atrodyti, kad tai daryti nėra prasmės, guodėsi Amiras, iš pradžių nenorėjęs nurodyti savo tikrojo vardo. Jis teigė bijantis savo šalies ir baigęs studijas nori išvykti svetur.

„Aš esu 24 metų žmogus ir neįsivaizduoju, kaip gyvensiu, kai man bus 45-eri, – kalbėjo jis. – Neįsivaizduoju geros ateities sau ar savo šaliai. Apie išvykimą pagalvoju kasdien. Ir kasdien pagalvoju – kas nutiks mano šeimai, jei išvažiuosiu?“

Tokios mintys nesvetimos daugeliui išsilavinusių miestiečių, gyvenančių Teherane – sostinėje, kažkada raginusioje sušvelninti socialinius apribojimus ir atverti Iraną, kurio žmonės 2015 metų sandorį su JAV dėl branduolinio ginklo laikė naujos pradžios viltimi, pasauliui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento