„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nyderlandų prokurorai sako neskųsiantys išteisinamojo nuosprendžio rusui MH17 byloje

Nyderlandų prokurorai ketvirtadienį pareiškė, kad neapskųs išteisinamojo nuosprendžio vienam rusui dėl reisu MH17 skridusio Malaizijos lėktuvo numušimo virš Rytų Ukrainos, nes, pasak jų, tai būtų „didelė našta“ šeimoms.
Malaizijos lėktuvo atkūrimo iš nuolaužų darbai
Malaizijos lėktuvo atkūrimo iš nuolaužų darbai / „Reuters“/„Scanpix“

Už akių teisti rusai Igoris Girkinas ir Sergejus Dubinskis bei ukrainietis Leonidas Charčenka lapkričio mėnesį buvo pripažinti kaltais dėl nužudymo ir tyčinio lėktuvo katastrofos sukėlimo, o rusas Olegas Pulatovas pripažintas nekaltu.

2014 metų liepos 17 dieną iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridusi orlaivį „Boeing 777“ numušė Maskvos remiami separatistai virš Rytų Ukrainos po to, kai buvo paleista Rusijos gamybos raketa, pranešė teismas.

„Apeliacinis skundas būtų didelė našta artimiesiems, nes tokiu atveju jie liktų nežinioje dėl baudžiamosios bylos baigties“, – sakė prokurorai.

Lapkritį paskelbtas nuosprendis suteikė šeimoms „tikrumą daugeliu svarbių klausimų“, įskaitant Rusijos vaidmenį šioje tragedijoje, o kol kas teismo verdiktas gali būti panaudotas atskirose civilinėse bylose.

Per katastrofą aukomis tapo žmonės iš 10 šalių, įskaitant 196 olandus, 43 malaiziečius ir 38 australus.

Prokuratūra pridūrė, kad trys nuteistieji, kurie tebėra laisvėje, per 14 dienų terminą nepateikė apeliacinių skundų, todėl paskelbti nuosprendžiai yra „neatšaukiami“.

Teisėjai juos pripažino kaltais dėl nužudymo ir lėktuvo numušimo, teigdami, kad jie buvo atsakingi už raketos atgabenimą į Ukrainą, nors patys ir nenuspaudė paleidimo mygtuko.

Teismas taip pat nusprendė, kad Maskva visiškai kontroliavo apsišaukėlišką prorusiškų separatistų Donecko liaudies respubliką (DLR), iš kurios, anot teismo, buvo įvykdyta ataka.

Maskva neigia bet kokią atsakomybę už šio keleivinio lėktuvo numušimą ir yra pateikusi virtinę teorijų apie Kyjivo kaltę. Ji taip pat yra atsisakiusi išduoti kaltinamuosius, nes tai, anot jos, yra neteisėta pagal Rusijos įstatymus.

2020 metais prasidėjęs teismo procesas įgavo naują reikšmę po vasario pabaigoje prasidėjusios Rusijos invazijos į kaimyninę Ukrainą, kur Maskvos pajėgos įtariamos įvykdžiusios daug naujų karo nusikaltimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“