Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nyderlanduose koronavirusas COVID-19 nustatytas audinėms

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) balandžio 27 d. gavo informaciją iš Nyderlandų žemės ūkio, gamtos ir maisto kokybės ministerijos, kad dviejuose audines laikančiuose ūkiuose nugaišo keletas laikomų gyvūnų. Epidemiologinį tyrimą ir rizikos vertinimą atlikusi Nyderlandų kompetentinga institucija šį užsikrėtimą sieja su galimu audines prižiūrėjusių asmenų užsikrėtimu COVID-19.
Audinių fermoje
Audinių fermoje / VšĮ „Tušti narvai“ nuotr.

Audinėms pasireiškė kvėpavimo ir virškinimo sutrikimai. Ištyrus vienoje fermoje laikomas audines, buvo patvirtinta, kad keletas iš jų užsikrėtusios SARS-CoV-2 virusu. Pranešama, kad kiek anksčiau viename iš ūkių šiuos gyvūnus prižiūrintys asmenys buvo užsikrėtę naujuoju koronavirusu, kitame ūkyje dirbantis asmuo turėjo į gripą panašių simptomų.

Specialistų manymu, yra įmanoma, kad artimo kontakto metu COVID-19 užsikrėtęs žmogus virusą perduotų gyvūnui. Jautriomis šiam virusui laikomos naminės ir laukinės katės. Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad gyvūnų užsikrėtimas rizikos žmonių sveikatai nekelia.

Kaip informavo Nyderlandų atsakingos institucijos atstovai, šiuo metu audinių sveikatos būklė yra atidžiai stebima, numatoma imti papildomus gyvūnų ir aplinkos mėginius, siekiant atlikti išsamesnius mokslinius tyrimus. Tačiau audinių laikymo vietos nekelia pavojaus žmonių sveikatai, taip pat nėra jokio pagrindo nerimauti, kad virusas gali išplisti už minėtų dviejų audinių laikymo ūkių ribų.

VMVT audines prižiūrintiems asmenims rekomenduoja atidžiau stebėti savo sveikatą ir pastebėjus požymių, būdingų COVID-19, apriboti kontaktus su gyvūnais. Taip pat būtina sustiprinti asmens higienos reikalavimų laikymąsi bendraujant su gyvūnais, dažniau nei įprasta plauti rankas, vengti fizinio kontakto, stiprinti biologinio saugumo priemonių įgyvendinimą gyvūnų laikymo vietose. Imantis atsargumo priemonių, atliekant veterinarines procedūras ir oficialius patikrinimus, būtinai naudoti asmenines apsaugos priemones. Daugiau VMVT rekomendacijų skelbiama https://vmvt.lt/node/4315.

Pastebėjus, kad audinėms atsirado kvėpavimo sutrikimų ar joms ėmus gaišti, reikėtų kuo skubiau apie tai pranešti artimiausiam VMVT teritoriniam padaliniui, VMVT nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403 arba privačiam veterinarijos gydytojui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?