Kur judėtų Rusijos pajėgos? Kiek karių abiejose pusėse žūtų ar būtų sužeisti? Tokie klausimai, anot G.Dono, vis aktualesni, nes apžvalgininkai jau atvirai kalba, kad šios savaitės labiausiai įtemptos nuo pat 2014-ųjų, kai Rusija aneksavo Krymą ir įplieskė karą Rytų Ukrainoje.
Jo teigimu, nagrinėjant galimo karinio konflikto scenarijus, net nėra labai svarbu tai, kad Kremlius purtosi kalbų apie invaziją ir kaip tik kaltina Vakarus kurstant „isteriją“ – suprask, rusų pajėgų judėjimas Rusijos teritorijoje, net prie Ukrainos sienų, yra tik Rusijos reikalas.
„Visi geopolitiniai kivirčai vyksta kontekste matuojantis, kas yra įmanoma kariniu lygiu“, – mano G.Donas.
Rusijos pajėgos visokeriopai pranašesnės
Tikslios ir išsamios informacijos apie karinius dalinius abiejose sienos pusėse, žinoma, nėra daug. Bet panašu, kad apie 250 km į šiaurę nuo sienos, ties Jelnia, Rusija yra sutelkusi kiek daugiau nei 90 tūkst. karių iš 1-osios kombinuotosios armijos ir 1-osios gvardiečių tankų armijos.
Pastaroji ten atvyko iš Vakarų po pratybų „Zapad“. Tačiau kombinuotoji armija atkeliavo iš Rytų.
Tiesą sakant, Jelnia visai nėra „arti“ sienos su Ukraina. Šis miestelis labiau „žvelgia“ į sieną su Baltarusija, už kurios – ir Baltijos šalys bei Lenkija, bet per Jelnią geležinkelis driekiasi tiesiai į Brianską, o šį miestą kerta linija Maskva–Kijevas.