O. Scholzas pasmerkė išpuolį Berlyne, kurio metu buvo į sinagogą mesta padegamoji bomba 

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) trečiadienį griežtai pasmerkė išpuolį Berlyne, kurio metu į sinagogą buvo mesta padegamoji bomba, ir pareiškė, kad šalis niekada nesutiks su išpuoliais prieš žydų institucijas.
AP-Scanpix nuotr.
AP-Scanpix nuotr.

Policija pranešė, kad anksti trečiadienį užpuolikai metė du Molotovo kokteilius į Vokietijos sostinės centre esančią sinagogą, šalyje padaugėjus antisemitinių incidentų po smurto eskalacijos Artimuosiuose Rytuose.

„Nežinomi asmenys iš gatvės metė du Molotovo kokteilius“, – parašė bendruomenė „Kahal Adass Jisroel“ socialiniame tinkle „X“. Dešimtys policijos pareigūnų blokavo šalia sinagogos esančią gatvę ir pradėjo tyrimą. 

Policija pranešė, kad tiria pasikėsinimą padegti. Nustatyta, kad 3 val. 45 min. vietos (4 val. 45 min. Lietuvos) laiku du žmonės, kurie buvo užsidengę veidus, priėjo prie sinagogos ir metė du Molotovo kokteilius. Šie sprogo ant šaligatvio šalia pastato. Po to užpuolikai pabėgo.

Po poros valandų, kai policija jau tyrė incidentą, 30-metis vyras motoroleriu privažiavo prie sinagogos, metė jį į šalį ir bandė bėgti pastato link. Policijos pareigūnams jį sulaikant jis priešinosi ir šaukė antiizraelietiškus šūkius.

„Visi esame sukrėsti šio teroro išpuolio, – sakoma pagrindinės Vokietijos žydų grupės – Centrinės žydų tarybos – pareiškime. – Visų pirma šeimos iš sinagogos apylinkių yra sukrėstos ir sutrikusios. Žodžiai virsta darbais. „Hamas“ ideologija, kuria siekiama sunaikinti viską, kas žydiška, daro poveikį ir Vokietijoje.“

Berlyno centre esančiame „Kahal Adass Jisroel“ pastatų komplekse yra sinagoga, vaikų darželis, ješiva ir bendruomenės centras.

Policija taip pat pranešė, kad naktį dviejuose kituose rajonuose bei prie Brandenburgo vartų kilo riaušės tarp musulmonų imigrantų ir policijos, buvo sužeisti keli pareigūnai.

O. Scholzas trečiadienį, kelionės į Egiptą metu, žurnalistams sakė, kad Vokietija nesitaikstys su smurtiniais ir antisemitiniais protestais ir kad bus dar labiau sustiprinta žydų institucijų apsauga.

„Mane asmeniškai piktina tai, ką kai kurie iš jų šaukia ir daro, ir esu įsitikinęs, kad Vokietijos piliečiai yra tos pačios nuomonės kaip aš“, – sakė O. Scholzas.

„Esame vieningi ir siekiame apsaugoti žydus“ Vokietijoje, pridūrė kancleris.

Rabinas ir ilgametis „Kahal Adass Jisroel“ narys Shlomo Afanasevas (Šlomas Afanasjevas) sakė, kad išpuolis jį sukrėtė.

„Į sinagogą vaikštau nuo 2006 metų ir (...) visada eidavau su kipa, – sakė jis naujienų agentūrai AP. – Iki šios dienos čia jautėmės labai saugūs. Niekada nemaniau, kad šiame rajone gali nutikti toks dalykas. Pačiame Berlyno viduryje.“

Sh. Afanasevas pridūrė, kad nuo šiol dėvės beisbolo kepuraitę, nes gatvėje nebesijaučia saugus.

Po žiauraus „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį spalio 7 dieną ir po to kilus karui Gazos Ruože Vokietijos policija sustiprino žydų institucijų Berlyne ir visoje šalyje apsaugą. Vis dėlto Izraelio vėliavos, kurios kaip solidarumo ženklas buvo iškeltos prie merijų visoje šalyje, buvo plėšiamos ir deginamos. Ant kelių Berlyno pastatų, kuriuose gyvena žydai, durų ir sienų buvo nupieštos Dovydo žvaigždės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų