O.Scholzo socialdemokratai Berlyno rinkimuose patyrė pralaimėjimą

Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo socialdemokratai sekmadienį Berlyno federalinės žemės rinkimuose patyrė pralaimėjimą ir, pirminiais visuomeninių transliuotojų duomenimis, atsiliko nuo opozicinių konservatorių.
Balsų skaičiavimas Berlyne
Balsų skaičiavimas Berlyne / „Scanpix“ nuotr.

Transliuotojų ARD ir ZDF duomenimis, Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) Berlyno regioninio parlamento rinkimuose surinko apie 27,5 proc. balsų, o O. Scholzo SPD – apie 18,5 proc., o tai yra blogiausias partijos rezultatas per kelis dešimtmečius.

Žalieji irgi surinko apie 18,5 proc. balsų, skelbia ARD.

Galutiniai rezultatai ir derybos dėl koalicijos lems, kas taps Vokietijos sostinės meru ir senatoriais.

Berlyno gyventojai yra nusivylę miesto administracija, kur padėtis jau daugelį metų prieštarauja stereotipams apie Vokietijos efektyvumą ir net yra tapusi likusios šalies pajuokos objektu.

Jei galutiniai rezultatai sutaps su apklausų rezultatais, tai bus pirmas kartas per daugiau nei du dešimtmečius, kai centro dešinioji CDU taps stipriausia Berlyno partija. Partijos sąrašo lyderis Kai Wegneris padėkojo berlyniečiams už jų balsus ir pažadėjo, kad „mes vėl padarysime taip, kad Berlynas veiktų“.

Po 2021 metų rinkimų Vokietijos kanclerio O.Scholzo socialdemokratams priklausanti Franziska Giffey vadovavo miestui trijų partijų kairiųjų valdančiojoje koalicijoje su žaliaisiais ir Kairiųjų partija. Sekmadienį 44-erių metų merė vėl dalyvavo rinkimuose.

Pasibaigus balsavimui F.Giffey pripažino, kad „berlyniečiai nepatenkinti tuo, kaip viskas yra dabar“. Vis dėlto rinkėjų apklausų rezultatai palieka atvirą klausimą, kas taps kitu Berlyno meru, nes galimi keli skirtingi koalicijos variantai.

Berlyno, vieno iš trijų Vokietijos miestų, kuris yra savarankiška žemė, Konstitucinis Teismas lapkritį paskelbė 2021 metų vietos rinkimus negaliojančiais. Jis pareiškė, kad dalinio pakartotinio balsavimo nepakaktų, „atsižvelgiant į didelį rinkimų klaidų skaičių ir rimtumą“.

Sprendimas priimtas po to, kai kelios partijos ir institucijos pateikė skundus dėl 2021 metų rugsėjo 26 dieną vykusių žemės įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimų.

Tą dieną Berlyne vyko keturi balsavimai: žemės rinkimai, rinkimai į 12 miesto apygardų asamblėjas, Vokietijos nacionaliniai rinkimai ir vietos referendumas. Tą pačią dieną taip pat vyko Berlyno maratonas, kuris prisidėjo prie logistinių sunkumų.

Daugelyje rinkimų apylinkių tąkart kilo didelių nesklandumų ir susidarė eilės. Kai kuriose balsavimo vietose pritrūko balsavimo biuletenių arba buvo gauti ne tos apylinkės biuleteniai.

Tarptautinės rinkimų stebėtojų delegacijos vadovas sakė, kad sekmadienį vykę pakartotiniai rinkimai buvo gerai organizuoti ir vyko sklandžiai.

„Esame labai patenkinti tuo, ką matėme“, – Vokietijos naujienų agentūrai „dpa“ sakė Europos Tarybos delegacijos vadovas Vladimiras Prebiličius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis