B.Obama sakė, kad dėl finansų krizės ir po jos prasidėjusios recesijos atsakomybė tenka ir Vašingtonui, ir Volstritui, nes jie abu buvo „nepakankamai atsakingi“.
Jis nepasiūlė kokių nors naujų priemonių, bet išreiškė paramą demokratų pasiūlytam įstatymui dėl finansų reguliavimo reformos, kuriam jau daug mėnesių priešinasi respublikonai.
„Laisvoji rinka niekada nereiškė nemokamo leidimo imti viską, ką galite gauti“, – sakė B.Obama. – Vienas svarbiausių veiksnių, sukėlusių recesiją, buvo finansų krizė, pati baisiausia per visas kartas“.
Naujas įstatymas, jo teigimu, esmingai pagerins dabartinę daug trūkumų turinčią reguliavimo struktūrą, nors lobistai deda įnirtingas pastangas jį susilpninti.
Prezidentas, anksčiau pavadinęs Volstrito vadovus „pinigų maišais“, sakė, kad didžiulės išmokos finansų sektoriuje buvo „pražūtinga paskata prisiimti beprotiškas rizikas“.
Vienas svarbiausių B.Obamos kalbos tikslų buvo spaudimas respublikonams priversti juos remti finansų reformą. Pastaruoju laiku pasirodė signalų, rodančių, kad opozicinė partija tikriausiai pasirengusi balsuoti už šio įstatymo projektą.
Įstatymo projekto pozicijos finansų reformoje sustiprėjo po to, kai praėjusią savaitę JAV vertybinių popierių ir biržų komisija apkaltino banką „Goldman Sachs“ sukčiavimu.
Iždo sekretorius Timothy Geithneris pareiškė, jog yra „visiškai tikras“, kad reforma bus įgyvendinta.