„Tai stebuklinga. Tai primena istorijos tėkmę“, – sakė B.Obama, kai atsiskyrė nuo savo gidų ir vienas dėl šalčio ir vėjo susikišęs rankas į kišenes pasivaikščiojo palei parapetus.
„Tai leidžia iš geros perspektyvos pažvelgti į daugelį kasdienių dalykų. Jie nedaug reiškia pagal istorijos mastą“, – pridūrė jis.
Daugelis kinų Didžiąją sieną laiko savo civilizacijos galios simboliu, o užsieniečiams ji paprastai simbolizuoja izoliaciją ir barjerus.
1972 metais tuometis JAV prezidentas Richardas Nixonas peržengė šaltojo karo barjerus ir tokią pačią šaltą dieną apsilankė Kinijoje.
„Viliuosi, kad ateityje galbūt dėl tos pradžios, kurią padarėme šios kelionės metu, daugelis amerikiečių turės galimybę čia atvažiuoti“, – 1972-aisiais prie Didžiosios sienos to paties Badalingo ruožo pasakė R.Nixonas.
JAV ir Kinijos ryšiai nuo to laiko smarkiai išsiplėtė, abiejų šalių ekonomikos yra labai susijusios, o JAV turi taikytis prie Kinijos didėjančios įtakos pasaulio arenoje.
B.Obamos vizito metu nebuvo pasiekta jokių iškart akivaizdžių persilaužimų daugeliu klausimų, su kuriais susiduria šios dvi didžiosios ekonomikos ir tarp kurių yra valiutos ir protekcionizmo problemos. Tačiau per šį vizitą buvo paliktos visos dialogo galimybės ir nuolat rodomas draugiškumas.
„Mūsų laikas čia, žemėje, nėra toks ilgas ir verčiau jį kuo geriau išnaudoti“, – pasakė B.Obama prie Didžiosios sienos, prieš išvykdamas į Pietų Korėją, kur baigs savo kelionę po Azijos šalis.