Laiške iš fronto vienas žinomiausių Vokietijos XX amžiaus rašytojų Heinrichas Bollas prašė šeimos jam atsiųsti kuo daugiau metamfetamino.
Tame nėra nieko skandalingo: šis narkotikas nacistinėje Vokietijoje buvo itin populiarus.
Metamfetamino fabrike buvo gaminami šios medžiagos turintys saldainiai, skirti pagerinti namų šeimininkių nuotaiką.
Metamfetaminas buvo pristatomas kaip budrumą padedantis išlaikyti vaistas.
Tačiau prie šios medžiagos labai greitai priprantama ir ji žaibiškai parklupdo vartotojo sveikatą.
Nepaisant to, jį vartojo sportininkai, dainininkės, studentai. Metamfetamino fabrike buvo gaminami šios medžiagos turintys saldainiai, skirti pagerinti namų šeimininkių nuotaiką.
Greitas karas prieš Prancūziją – narkotiko pasekmė
Vos prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, metamfetamino griebėsi kariai.
Knygos „Visiška euforija“ autorius Normanas Ohleras įsitikinęs, kad narkotikai suvaidino pagrindinį vaidmenį ne tik 1940-ųjų metų blickryge prieš Prancūziją, bet ir darė didelę įtaką A.Hitlerio elgesiui.
Prancūzų kariai buvo nustebinti to, su kokia jėga juos puolė priešas. Tai buvo metamfetamininis blickrygas.
Nacių gydytojas Otto Rankas teigė, kad metamfetaminas turi didelę karinę reikšmę.
Kai Vokietija įsiveržė į Prancūziją, O.Rankas nesunkiai įtikino vadovus kareiviams duoti narkotiko. Prancūzų kariai buvo nustebinti to, su kokia jėga juos puolė priešas. Tai buvo metamfetamininis blickrygas.
Tačiau po 1941 metų A.Hitlerio elgesys tapo nepaaiškinamas. Per 1349 dienas jam buvo 800 kartų leista šio narkotiko, steroidų ir kitų medžiagų, jis išgėrė 1100 tablečių.
1945 metais A.Hitleris jau buvo nebepanašus į save: jam krito dantys, likus nedaug laiko iki Vokietijos pralaimėjimo jis savo daktarui grasino mirtimi ir, norėdamas palengvinti abstinencijos sindromus, valgė cukrų.