01 21

Paaiškiname: kodėl husių atakų Raudonojoje jūroje poveikį pajus visas pasaulis

Karas Artimuosiuose Rytuose įgauna vis didesnį pagreitį, ir dabar kyla grėsmė vienam svarbiausių pasaulio prekybos koridorių. Nuo spalio mėnesio kovotojų grupuotė „Ansar Allah“, plačiau žinoma kaip husių grupuotė, per trisdešimt kartų bepiločiais dronais ir balistinėmis raketomis atakavo civilinius laivus.
Husiai
Husiai / „Scanpix“/AP nuotr.

Tokie išpuoliai prieš tarptautinius laivus vykdomi siekiant pakenkti Izraelio ir jo partnerių ekonominiam pajėgumui. Taikydamiesi į laivybą Raudonojoje jūroje, kuri yra vienas svarbiausių prekybos kelių tarp Europos ir Azijos, husių grupuotės nariai taip pat smarkiai trikdo logistikos grandines.

Siekdamos užkirsti kelią svarbaus pasaulinės prekybos maršruto blokavimui, Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija sausio 12 d. naktį atakavo husių karinius objektus Jemeno teritorijoje.

Šis įvykis sukėlė didelį susirūpinimą ne tik laivų savininkams, bet ir pasauliniams gamintojams bei mažmenininkams, kurie priversti keisti maršrutus ir mokėti papildomus pinigus už prekių transportavimą, kuris vykdomas plaukiant aplink visą Afriką.

Kodėl jie atakuoja civilių laivus?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis