Padalyto Kipro lyderiai sutarė pratęsti įstrigusias derybas

Kipro lyderiai sutarė nedelsiant pratęsti prieš dvi savaites į aklavietę patekusias derybas dėl padalytos salos suvienijimo, pranešė Jungtinės Tautos.
Derybos dėl Kipro ateities Šveicarijoje baigėsi be rezultatų
Ankstesnės derybos dėl Kipro ateities Šveicarijoje baigėsi be rezultatų / „Scanpix“/AP nuotr.

Pastaroji aklavietė pakurstė rimtas abejones, ar pusantrų metų su pertraukomis vykstančiose derybose pavyks sėkmingai išspręsti ne vieną dešimtmetį trunkantį ginčą tarp Kipro graikų ir turkų bendruomenių.

Penktadienį paryčiais JT paskelbtame pareiškime rašoma, kad Kipro prezidentas Nicos Anastasiades ir Kipro turkų lyderis Mustafa Akinci susitarė ateinantį mėnesį susitikti Ženevoje.

Sausio 9-12 dienomis Šveicarijoje vyksiančiose derybose bus sprendžiama, kokio dydžio teritorijas Kipro graikai ir turkai administraciškai kontroliuos būsimoje federacinėje valstybėje.

Susitarimas teritoriniu klausimu atvertų kelią organizuoti galutinį viršūnių susitikimą, kuriame Graikija, Turkija ir buvusi Kipro kolonijinė valdytoja Jungtinė Karalystė tartųsi dėl to, kaip įgyvendinti saugumo priemones suvienytoje saloje.

Apie sprendimą pratęsti derybas buvo pranešta po N.Anastasiadžio ir M.Akinci vakarienės, kurią organizavo JT pasiuntinys Kiprui, Norvegijos diplomatas Espenas Barthas Eide.

Kipras yra padalytas nuo 1974 metų, kai įsiveržusios Turkijos pajėgos okupavo salos šiaurę, atsakydamos į Atėnų organizuotą perversmą, kurio tikslas buvo prijungti salą prie Graikijos

Šiaurinę salos dalį valdo 1983 metais nepriklausoma pasiskelbusi Šiaurės Kipro turkų respublika, kurią pripažįsta tik Turkija. Ankara ten tebėra dislokavusi 35 tūkst. karių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai