Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pagerbtos Smolensko katastrofos aukos

Varšuvoje prie prezidentūros surengtas mitingas Smolensko katastrofos aukoms pagerbti. Nors baimintasi neramumų dėl Europos futbolo čempionate dalyvaujančios Rusijos rinktinės sirgalių, mitingas praėjo taikiai, praneša LTV „Panorama“.
Tragedijos vieta prie Smolensko
Tragedijos vieta prie Smolensko / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prie prezidentūros pasimelsti ir prisiminti Smolensko aviakatastrofos aukų – prieš dvejus metus žuvusio Lenkijos elito – drauge su Prezidentu Lechu Kačinskiu susirinko vos kelios dešimtys varšuviečių.

Įprastai kiekvieno mėnesio dešimtą dieną jų susirenka keli tūkstančiai – jie protestuoja prieš oficialiai skelbiamas katastrofos priežastis.

Oficialioje ataskaitoje dėl Smolensko katastrofos kaltinami Lenkijos pilotai ir oro pajėgų vadovybė. Be to rasta ir karinio oro uosto įrangos trūkumų. Vis dėlto dagelis lenkų laikosi sąmokslo teorijos, kad Rusija sąmoningai prisidėjo prie Maskvą kritikavusio Lecho Kačinskio žūties.

„Valstybės komisija neparodė mums lėktuvo juodųjų dėžių, lėktuvo dalių. Lenkija negavo žuvusiųjų žmonių mobiliųjų telefonų atminties kortelių, kompiuterių, netgi kariškių uniformų. Buvo kategoriškai uždrausta  atidaryti žuvusiųjų karstus.

Lechas Kačinskis buvo patriotas, šis žmogus – istorinė legenda. Jis neskaitė iš lapelių, protingai mąstė galva, o Komorovskis net rašyti nemoka“, – piktinosi mitinguotojas Andzejus Hadanas.

„Lenkijoje ši vieta – vienintelė, menanti, kad iš čia išvyko mūsų prezidentas su žmona į tarnybą ir negrįžo. Prie Katynės netekome devyniasdešimt šešių žmonių. Tą atmintį mes nešiojamės savo širdyse, tai turi atsiminti kiekvienas lenkas, mūsų palikuonys, vaikai ir anūkai. Tai buvo Mūsų – lenkų – prezidentas“, – kalbėjo mitinguotoja Elzbieta Wekowska.

Politinio mitingo dalyviai reikalauja leisti prie prezidentūros pastatyti sudužusio lėktuvo maketą ir tiesos apie katastrofą, nors pirmos pakopos teismas tokį prašymą atmetė.

„Tris mėnesius gaminau lėktuvą. Rinkausi medį, gaminau, dažiau jį Lenkijos vėliavos spalvomis. Noriu pastatyti šioje vietoje, kad Tėvynė neužmirštų, kas įvyko, kas kaltas dėl nelaimės, nes esu tikras lenkas. Mano tėvai ir seneliai bei proseneliai irgi buvo tikri lenkai“, – sakė vienas iš mitingo dalyvių Czeslawas Redziakas.

Mitingas praėjo ramiai, nors Varšuvos vadovai nuogąstavo, kad gali kilti neramumų. Juk vos už 50 metrų, Bristolio viešbutyje, gyvena Rusijos futbolo rinktinė ir dalis sirgalių. Netgi siūlyta juos iškelti toliau nuo prezidentūros, bet rusai nesutiko.

Dėl šios priežasties Varšuvos saugumo ir krizių valdymo tarnybos vadovybė šeštadienį susitiko su Rusijos sirgalių vadovais, pasiūlė sirgaliams nesikišti į mitingą ir pakvietė rimties.

Ankstyvą rytą Rusijos futbolo federacijos vadovas ir rinktinės treneris padėjo vainiką prie prezidentūros ir taip pagerbė Smolensko aukas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?