„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pakistanas po aviakatastrofos ėmėsi veiksmų prieš oro bendrovę „Bhoja Air“

Pakistanas uždraudė išvykti iš šalies oro bendrovės, kurios lėktuvas sudužo netoli sostinės, vadovui ir šeštadienį pradėjo tyrimą dėl šios antros didelės aviakatastrofos per mažiau nei dvejus metus.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / AP/„Scanpix“ nuotr.

Nedidelės pakistaniečių oro bendrovės „Bhoja Air“, kuri savo veiklą po 11 metų pertraukos atnaujino kovo mėnesį, keleivinis lėktuvas sudužo penktadienį, per audrą bandydamas nutūpti Islamabado pagrindiniame oro uoste. Žuvo visi 127 lėktuve buvę žmonės. Bendrovė teigia, kad nelaimės priežastis buvo prastos oro sąlygos.

Į katastrofos vietą šeštadienį atvykęs vidaus reikalų ministras Rehmanas Malikas sakė, kad „Bhoja Air“ vadovas Farooqas Bhoja buvo įtrauktas į „išvykimo kontrolės sąrašą“ ir tai reiškia, kad jis negali išvykti iš Pakistano. Toks draudimas dažnai taikomas asmenims, įtariamiems ar kaltinamiems kriminalinėse bylose.

R.Malikas sakė: „Kalbama, kad lėktuvas buvo gana senas, tad nurodyta nuodugniai ištirti šio „Bhoja Air“ lėktuvo tinkamumą skraidyti“.

„Priežastys bus ištirtos, ar tai buvo koks nors lėktuvo gedimas, ar žaibas, prastas oras, ar koks nors kitas veiksnys“, – sakė jis. Lėktuvo „juodosios dėžės“ jau paimtos.

Kareiviai ir gelbėtojai vos išaušus pradėjo ieškoti palaikų „Boeing 737-200“ nuolaužose, kurios išsibarsčiusios vieno kilometro ruože kviečių lauke, maždaug 5 km nuo Benazir Bhutto tarptautinio oro uosto.

Lėktuvas skrido iš šalies pietuose esančio Karačio į Islamabadą ir sudužo temstant.

„Visi 127 žmonės žuvo. Nė vienas neliko gyvas. Nebuvo jokios tikimybės išgyventi po šio sudužimo“, – sakė civilinės aviacijos pareigūnas Junaidas Khanas.

Islamabado pagrindinės ligoninės gydytojas Waseemas Khawaja sakė, kad aukos buvo atgabentos daugiau kaip šimte lavonmaišių. „Gyvųjų nebuvo, visi skridusieji žuvo“, – sakė jis agentūrai AFP.

Liudininkai pasakojo, kad nukritęs lėktuvas užsiliepsnojo, tačiau, anot W.Khawajos, lavonai nebuvo apdegę, 73 žuvusieji jau identifikuoti.

Praėjusį kartą didelė aviakatastrofa – didžiausia per Pakistano istoriją – įvyko 2010 metų liepą, kai „Airbus A321“, priklausęs pakistaniečių bendrovei „Airblue“, rėžėsi į šlaitą prie Islamabado. Tada žuvo visi 152 lėktuve buvę žmonės. Tyrėjai kaltino pilotą, kuris dėl prasto oro nukrypo nuo kurso.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs