„Lietuvos garbės konsulas Pakistane kartu su Vengrijos diplomatu patikrino oficialiuosius žuvusiųjų sąrašus – tarp jų nėra nė vieno lietuvio“, – teigė D.Rimašauskaitė.
Manoma, jog Pakistano policijos pareigūnai, pranešdami apie žuvusius užsieniečius, lietuviu palaikė kitos šalies pilietį. Pasak D.Rimašauskaitės, taip galėjo įvykti.
„Mūsų garbės konsulas apvažinėjo Islamabado ligonines, tačiau lietuvių nėra ir tarp sužalotųjų“, – tikino URM atstovė.
Žuvo apie 60 žmonių
Rugsėjo 20-osios vakare per savižudžio išpuolį žuvo mažiausiai 57 žmonės, sužalota 150–230 buvo sužeista. Sprogus sprogmenų prikimštam automobiliui viešbutis buvo praktiškai sunaikintas, o sprogimo epicentre liko 6 metrų gylio krateris.
CNN pranešė, jog Pakistano valdžia sekmadienį išplatino vaizdajuostę, kurioje matyti, kad išpuolis prie Islamabado viešbučio „Marriott“ ir tai, kaip kelios minutės prieš pagrindinį sprogimą užpuolikas su savo vairuojamu sunkvežimiu trenkiasi į vartus, o tada susisprogdina.
To sunkvežimio, kuriame buvo 600 kg sprogmenų, vairuotojas esą tikėjosi prasiveržti pro saugumo užtvaras, tačiau saugumo kamerų nufilmuota medžiaga rodo, kad jis nepravažiavo antros šio itin saugomo viešbučio užtvaros.
Teigiama, kad vairuotojui nepavyko įtikinti apsaugininkų nuleisti tą užtvarą, todėl jis susisprogdino. Šoko ištikti apsaugininkai kelias akimirkas delsia, o paskui puola gesinti sprogimo sukelto gaisro, tokie kadrai užfiksuoti minėtoje juostoje.
Rusų portaluose rašoma, kad Pakistano vidaus reikalų ministerija teroristinio akto parengimu ir įvykdymu apkaltino Talibano judėjimo smogikus, susijusius su Al Qaeda, ir besibazuojančius Afganistano pasienio regione.
Žuvo Čekijos ambasadorius
Visos didžiausios pasaulio naujienų agentūros pranešta, kad per savižudžio išpuolį žuvo ir Čekijos ambasadorius Pakistane. Ivo Zdarekas į Pakistaną iš Vietnamo buvo perkeltas prieš mėnesį. Ambasadorius apsistojo minėtame viešbutyje. Anot Čekijos spaudos, jis yra vedęs, turi du sūnus.
Gelbėtojai iš viešbučio pastato kurį laiką nešė kruvinus kūnus, tačiau buvo priversti nutraukti savo darbą, baimindamiesi, kad nuo sprogimo ir ugnies nukentėjęs pastatas gali griūti. Kaip praneša BBC, gelbėtojai nesugebėjo patekti į viršutinius viešbučio aukštus, kuriuose gali būti daugiau žmonių.
Gelbėjimo tarnybos darbuotojas Mohammedas Ali naujienų agentūros AP žurnalistams papasakojo, kad į nelaimės vietą atskubėję gelbėtojai iš pradžių pamėgino viešbučio liekanose ieškoti išgyvenusiųjų, tačiau netrukus turėjo atsitraukti. „Ugnis prarijo visą pastatą“, – sakė jis AP.
Kol kas nėra žinomos tikslios teroro išpuolio detalės ir žuvusiųjų skaičius. Pirminiai duomenys apie įvykį yra prieštaringi. Pavyzdžiui, kol kas nėra tiksliai žinoma kiek sprogmenimis pakrautų automobilių dalyvavo savižudiškoje atakoje – vienas ar du.
Sprogimas nugriaudėjo apie 20 val. vietos laiku (17 val. Lietuvos laiku). Tuo metu apie 200 žmonių vakarieniavo viešbučio restoranuose. Po sprogimo įgriuvo banketinės salės lubos. Atsakomybės už įvykdytą išpuolį kol kas niekas neprisiėmė.
Sprogimas išrausė prie viešbučio išrausė milžinišką kraterį ir pažeidė dujotiekį. Dėl to iš karto įsiplieskė stiprus gaisras, netrukus apėmęs visą viešbučio pastatą. Liudininkai pasakoja, kad po sprogimo iš viešbučio pasipylė siaubo apimtas jo personalas ir svečiai. Netrukus iš griuvėsių pradėti nešti žuvusiųjų kūnai.