Už prabangių nekilnojamojo turto objektų pirkimą N.Sharifui „skirta 10 metų įkalinimo ir 8 mln. svarų (9 mln. eurų) bauda“, sakė naujienų agentūrai AFP advokatas Mohammadas Aurangzebas.
Prokuratūros teisininkas Sardaras Muzaffaras Abbasas savo ruožtu sakė, kad teismas nurodė federalinei vyriausybei konfiskuoti ekspremjero įsigytą nekilnojamąjį turtą Londono prestižiniame Meifero rajone.
N.Sharifas šiuo metu yra Londone, kur jo žmona yra gydoma nuo vėžio. Teismui paskelbus nutartį iškart kilo klausimų, ar politikas grįš į Pakistaną. Pasak analitikų, jis yra atsidūręs „sudėtingoje padėtyje“ prieš rinkimus.
„Jeigu Sharifas negrįš, jo partijai galas, – sako politologas Rasoolas Bukhshas Raisas. – Jeigu sugrįš – turės kovoti bylose ir smarkiai nukentės, bet tokiu būdų išsaugotų savo partiją.“
Pernai N.Sharifas buvo pašalintas iš vyriausybės vadovo posto Aukščiausiojo Teismo sprendimu, atlikus tyrimą dėl korupcijos.
N.Sharifui taip pat buvo visam gyvenimui uždrausta dalyvauti politikoje, todėl jo valdančiosios partijos „Pakistano musulmonų lyga-Nawazas“ (PML-N) pirmininko postas perėjo ekspremjero broliui Shahbazui. Šiuo metu jis vadovauja partijos rinkimų kampanijai prieš antrąjį demokratinį valdžios pasikeitimą Pakistane.
Sharifų klanas ir jo šalininkai ne kartą neigė ekspremjerui iškeltus kaltinimus korupcija ir tvirtino, kad prieš Nawazą buvo organizuotas sąmokslas, vadovaujamas įtakingų kariškių, vadovavusių Pakistanui per maždaug pusę iš 70 metų šalies gyvavimo istorijos.
Politikas ne kartą kaltino kariškius beatodairišku kišimusi į politiką, o žurnalistai ir aktyvistai kalbėjo apie kariškių daromą spaudimą vengti palankiai nušviesti PML-N kampaniją. Tokie kariškių veiksmai buvo prilyginami „tyliam perversmui“.