Kariuomenės vadai „reiškia nuoširdžią užuojautą... dėl generolo Pervezo Musharrafo mirties“, sakoma trumpame pranešime, kurį paskelbė kariuomenės žiniasklaidos sparnas.
„Tegu Dievas laimina šią iškeliavusią sielą ir suteikia stiprybės sielvartaujančiai šeimai“, – priduriama pareiškime.
P. Musharrafas mirė ligoninėje Dubajuje sekmadienio rytą, pranešė žiniasklaida ir vienas su naujienų agentūra AFP kalbėjęs aukšto rango saugumo pareigūnas.
„Galiu patvirtinti, kad velionis generolas šį rytą mirė Dubajuje“, – sakė pareigūnas, nesutikęs skelbti savo pavardės.
P.Musharrafas perėmė valdžią per aukų nepareikalavusį perversmą 1999 metais, tuometiniam premjerui Nawazui Sharifui pabandžius atleisti jį iš kariuomenės vado posto, nors metais anksčiau pats buvo jį paskyręs.
Per daugiau nei septynerius valdymo metus P.Musharrafas išvengė mažiausiai trijų bandymų jį nužudyti.
Per 2002 metų referendumą P.Musharrafas laimėjo penkerių metų kadenciją prezidento poste, bet netesėjo pažado iki 2007-ųjų pabaigos atsisakyti kariuomenės vado pozicijos.
Jo žavesys taip pat neužmaskavo valstybės ir kariuomenės atskyrimo naikinimo ir jis prarado populiarumą pabandęs atleisti Aukščiausiojo Teismo pirmininką.
2007 metų gruodį nužudžius opozicijos lyderę Benazir Bhutto, visuomenės nuotaikos dar labiau pasikeitė ir P.Musharrafo šalininkams pralaimėjus 2008-ųjų rinkimus jis liko izoliuotas.
P.Musharrafo planas sugrįžti į valdžią 2013 metais žlugo, kai jam nebuvo leista dalyvauti rinkimuose. Juos laimėjo N.Sharifas – vyras, kurį jis nušalino 1999-aisiais.
2016 metais panaikinus draudimą keliauti, P.Musharrafas išskrido į Dubajų gydytis.
Po trejų metų jis už akių buvo nuteistas mirti dėl valstybės išdavimo. Nuosprendis buvo susijęs su jo 2007 metų sprendimu įvesti nepaprastąjį valdymą. Vis dėlto vėliau teismas nuosprendį panaikino.