Palestina buvo priimta per uždarą ceremoniją TBT būstinėje Hagoje, praėjus lygiai 90 dienų po to, kai Palestinos savivalda ratifikavo šio teismo steigiamąjį Romos statutą.
Nusivylę dėl dešimtmečius vykusių bergždžių derybų su Izraeliu ir netekę vilčių užsitikrinti valstybingumą palestiniečiai pradėjo kampaniją, per kurią siekia užsitikrinti pripažinimą tarptautinėse institucijose, tokiose kaip TBT.
Palestiniečių užsienio reikalų ministrui Riyadui al Malki per ceremoniją Hagoje buvo įteikta simbolinė Romos statuto kopija.
Palestiniečiai jau pateikė teismui dokumentus, įgaliojančius TBT prokurorą ištirti numanomus nusikaltimus palestiniečių teritorijose, įvykdytus nuo 2014 metų birželio mėnesį.
Neramumai pernai birželį peraugo į vasaros karą tarp Izraelio ir Gazos Ruožo kovotojų, per kurį žuvo 2,2 tūkst. palestiniečių ir 73 izraeliečiai.
Iki šiol dar nebuvo atliktas nė vienas oficialus TBT tyrimas dėl Izraelio pareigūnų veiksmų.
Tiriant numanomus Izraelio nusikaltimus Gazos Ruože taip pat būtų atliktas tyrimas dėl Izraelio civilinių teritorijų apšaudymų raketomis ir minosvaidžių sviediniais, vykdytų islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojų.
Nors Izraelis nėra prisijungęs prie vienintelio pasaulyje nuolatinio teismo, nagrinėjančio sunkiausius nusikaltimus, TBT gali siekti patraukti atsakomybėn izraeliečius dėl nusikaltimų palestiniečių teritorijose.
Tačiau TBT būtų sunku suimti įtariamus izraeliečius, nes teismas neturi savų policijos pajėgų ir kliaujasi bendradarbiavimu su savo šalimis narėmis.