Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Palestiniečius remiantys aktyvistai iš vieno JK universiteto pavogė 2 Izraelio skulptūras 

Palestiniečius remiantys aktyvistai per Balfūro deklaracijos metinės iš vieno Jungtinės Karalystės (JK) universiteto pavogė dvi pirmojo Izraelio prezidento skulptūras.
Protestas Mančesterio universiteto miestelyje / Molly Darlington / REUTERS
Protestas Mančesterio universiteto miestelyje / Molly Darlington / REUTERS

Policija sekmadienį patvirtino, kad tiria pranešimus apie įsilaužimą.

„Šiandien „Palestinos palaikymo akcijos“ aktyvistai, minėdami 107-ąsias Balfūro deklaracijos metines, iš Mančesterio universiteto vitrinos paėmė dvi pirmojo Izraelio prezidento Chaimo Weizmanno (Chaimo Veicmano) skulptūras“, – sakoma protesto grupės pranešime spaudai.

Didžiojo Mančesterio policija naujienų agentūrai AFP atsiųstame pareiškime nurodė, kad penktadienį apie 23 val. 55 min. vietos (1 val. 55 min. Lietuvos) laiku gavo pranešimą apie įsilaužimą į Šiaurės Vakarų Anglijos universitetą.

Vietos žydų grupė socialiniame tinkle „X“ rašė, kad „naktį nusikaltėliai iš „Palestinos palaikymo akcijos“ įsiveržė į universitetą, išdaužė vitriną ir pavogė Ch. Weizmanno statulą.

„Raginame pareigūnus ir vidaus reikalų ministrą visiškai uždrausti „Palestinos palaikymo akciją“, kuriai būtina taikyti visą įstatymo galią“, – pridūrė ji.

Balfouro deklaracija – laiškas, kurį tuometinis britų užsienio reikalų sekretorius Arthuras Jamesas Balfouras (Artūras Džeimsas Balforas) 1917-aisiais parašė Pasaulinės sionistų organizacijos atstovui Walteriui Rothschildui (Volteriui Rotšildui). Jame buvo išdėstyti planai padėti kurti žydų nacionalinius namus Palestinoje. 

1917 metų lapkričio 2 dieną vyriausybė patvirtino ir paskelbė šį laišką.

„Palestinos palaikymo akcija“ taip pat raudonais dažais apipurškė labdaros organizacijos „Žydų nacionalinis fondas“ biurą Londone ir surengė panašų protestą prie JK ir Izraelio ryšių ir tyrimų centro (BICOM) lobistinės grupės būstinės Londone.

Ji taip pat bendradarbiavo su Kembridžo universiteto, kuriame studijavo A. Balfouras, studentais, kurie dažais apipurškė universiteto Gamybos institutą ir Senato rūmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai