Islamistinė „Hamas“ partija praėjusį mėnesį sutiko valdžią perduoti vienybės vyriausybei ir per pirmą nuo 2015 metų R.Hamdalo vizitą jo ministrai perėmė ministerijų Gazoje valdymą.
Toks sprendimas yra dalis platesnių veiksmų, kuriais siekiama nutraukti dešimtmečius trunkančią nesantaiką tarp tarptautiniu mastu pripažįstamos Palestinos autonomijos su sostine okupuotame Vakarų Krante ir „Hamas“, kuri valdo Gazos Ruožą.
Abi pusės antradienį susitiks Egipto sostinėje Kaire tęsti derybų.
Prieš išvykdamas ketvirtadienį ryte R.Hamdallah ir keletas jo ministrų aplankė didžiausią ligoninę Gazos Ruože, apžiūrėjo vandens gėlinimo įrenginį.
Iš Gazos premjeras ir ministrai išvyko pro Izraelio kontroliuojamą Erezo pasienio postą šiaurės Gazoje, sakė AFP žurnalistas.
Premjeras turi grįžti į Ramalą Vakarų Krante, kur ketvirtadienį vakare vyks „Fatah“ partijos vyriausiųjų ministrų susirinkimas, „Fatah“ – pasaulietinė partija turinti daugumą Palestinos autonomijoje.
Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas sakė, kad per „Fatah“ susirinkimą bus aptarti būsimi žingsniai susitaikymo link, prieš derybas Kaire.
„Mūsų kilnus tikslas yra šalies vienybė ir į šį tikslą dedame daug vilčių, nes be jo nėra Palestinos valstybės", – valstybinė naujienų agentūra „Wafa“ cituoja M.Abbasą.
Savo ruožtu „Hamas“ sako: „Gazos Ruožą ir jo ministerijas valdo nacionalinės vienybės vyriausybės administracija. „Hamas“ stengsis remti ir stiprinti vyriausybės vaidmenį.“
Tą teritoriją judėjimas „Hamas“ valdo nuo 2007 metų, perėmęs ją iš Palestinos autonomijos. Per plauką nekilo pilietinis karas ir žlugo visi mėginimai sutaikyti abi puses.
Viena pagrindinių, tikėtinų kliūčių yra „Hamas“ karinis sparnas, kai aukšto rango partijos nariams atmeta nusiginklavimo galimybę.
Gazos Ruože gyvena du milijonai žmonių, jį blokuoja Izraelis ir Egiptas ir gyventojai kenčia nuo skurdo ir elektros stygiaus.