Palydoviniai vaizdai atskleidė: šimtai papildomų Pchenjano karių atsidūrė Rusijoje

Šimtai Šiaurės Korėjos karių tikriausiai jūra buvo pergabenti į Rusiją kovoti jos kare prieš Ukrainą, rodo palydovinės nuotraukos, kurias ištyrė Kalifornijos tarptautinių studijų instituto analitinis centras, rašo CNN.
Šiaurės Korėjos kariai
Šiaurės Korėjos kariai / Stopkadras

Pasak Kalifornijoje esančio Middlebury tarptautinių studijų instituto Jameso Martino neplatinimo studijų centro tyrėjų, mažiausiai du Rusijos kariniai laivai spalio ir lapkričio mėn. perkėlė Šiaurės Korėjos karius į Rusijos karinį uostą Dunajuje, Tolimuosiuose Rytuose.

Tokį judėjimą pirmą kartą nustatė Pietų Korėjos nacionalinė žvalgybos tarnyba, kuri praėjusiais metais pranešime spaudai teigė, kad kai kurie kariai buvo gabenami per Šiaurės Korėjos Čongdžino, Hamhungo ir Musudano uostų rajonus. Tačiau tuo metu Pietų Korėjos agentūra pateikė tik grūdėtą radaro vaizdą.

„Nemanau, kad rusai ar šiaurės korėjiečiai nori, kad šie pervežimai būtų užfiksuoti kameromis, – CNN sakė Neplatinimo studijų centro mokslinis bendradarbis Samas Lairas. – Slaptumo elementas yra gana ryškus“.

KCNA nuotr./Šiaurės Korėjos karinis paradas
Šiaurės Korėjos karinis paradas / KCNA nuotr.

Tyrėjai patikrino, kad tuo pačiu laikotarpiu, kai vyko karių perkėlimai, apie kuriuos pranešė Pietų Korėjos žvalgyba, šnipinėjimo agentūros identifikuoti Rusijos laivai prisišvartavo Dunajaus uoste atokioje rytinėje Rusijos dalyje.

Šiaurės Korėjoje kariai į šiuos laivus greičiausiai įlipo naktį, todėl buvo sunku užfiksuoti įrodymus, pažymėjo tyrėjai. Tačiau palydovinės nuotraukos atskleidė veiklą prie Dunajaus, „kur, atrodo, rusai buvo ne tokie atsargūs“.

Pavyzdžiui, vienoje „Planet Labs“ palydovinėje nuotraukoje matyti, kaip spalio 17 d. uoste prie vieno iš Rusijos karinio jūrų desanto laivų, kuris, tyrėjų nuomone, yra „Nikolaj Vilkov“, ištemptas kranas, o šalia jo doke stovi dengtas krovininis sunkvežimis. Spalio 20 d. kranas jau atitrauktas, ir atrodo, kad perkėlimas buvo baigtas.

Tyrėjai palydovinėse nuotraukose galėjo atpažinti Rusijos „Ropuchos“ ir „Aligatoriaus“ klasės laivus, nes jos sutampa su Japonijos gynybos ministerijos 2022 m. kovo mėn. užfiksuotomis nuotraukomis, kai laivai plaukė per Japonijos vandenis.

Manoma, kad kiekvienas desantinis laivas gali sutalpinti kelis šimtus karių, galbūt net 400, teigė tyrėjai.

S.Lairas paaiškino, kad Dunajus yra saugus karinis objektas, todėl jis daug palankesnis slaptam perkėlimui nei didelis, netoliese esantis Vladivostoko uostas, kuris yra civilių gyventojų gyvenamoje teritorijoje.

„Tai izoliuota vieta, kur jie gali vykdyti šiuos mainus, kur žmonės to nepastebės... (kur) jų pačių piliečiai ir žvalgybos bendruomenės žmonės gali to nepastebėti“, – pridūrė analitikas.

Wikipedia.org nuotr./Šiaurės Korėjos savaeigė haubica M1989
Šiaurės Korėjos savaeigė haubica M1989 / Wikipedia.org nuotr.

Pasak Ukrainos pareigūnų ir Vakarų žvalgybos sausio mėn. ataskaitų, į Rusiją buvo išsiųsta apie 12 tūkst. Šiaurės Korėjos karių, iš kurių apie 4 000 žuvo arba buvo sužeisti. Kyjivas teigia, kad yra paėmęs į nelaisvę mažiausiai du Šiaurės Korėjos karius. Nei Maskva, nei Pchenjanas nepatvirtino, kad Šiaurės Korėjos kariai yra fronto linijose.

Šiaurės Korėjos kariai nuo spalio pabaigos buvo dislokuoti Kurske, kad atremtų Ukrainos įsiveržimą į pietinį Rusijos pasienio regioną.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio analitinio centro Jungtinių pajėgų Karališkojo jungtinių tarnybų instituto (RUSI) 2023 m. spalio mėn. ataskaitoje teigiama, kad „Rusija tikriausiai pradėjo masiškai gabenti Šiaurės Korėjos šaudmenis“ į „nepastebimą karinio jūrų laivyno objektą“, paslėptą Dunajuje.

CNN pateiktą informaciją apie didesnio Šiaurės Korėjos karių skaičiaus dislokavimą Rusijoje patvirtino naujienų agentūra AFP ir Pietų Korėjos žvalgyba.

„Šiaurės Korėjos kariškiai po maždaug mėnesio pertraukos vėl buvo dislokuoti fronto linijose Kursko (srityje); (...) atrodo, kad būta tam tikro papildomo karių dislokavimo“, – sakė vienas pareigūnas iš Pietų Korėjos Nacionalinės žvalgybos agentūros.

Stopkadras/Šiaurės Korėjos karys Ukrainos nelaisvėje
Šiaurės Korėjos karys Ukrainos nelaisvėje / Stopkadras

„Tikslus (dislokavimo) mastas dar vertinamas“, – pridūrė jis.

Anksčiau šį mėnesį Seulas pranešė, kad Šiaurės Korėjos kariai, kovoję drauge su rusais fronte Kursko srityje, nuo sausio vidurio kovos veiksmuose nedalyvavo.

Ukraina taip pat sakė, kad didelių nuostolių patyręs Šiaurės Korėjos kontingentas buvo atitrauktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?