Iš Kubos plaukęs laivas, įtariama, gabeno „sudėtingą raketinę įrangą“. Savo „Twitter“ paskyroje prezidentas paviešino nuotrauką, kurioje matomas konteineryje pakrautas didelis žalias objektas. Anot jo, laivas buvo patikrintas įtarus, jog jame gali būti narkotikų, tačiau paaiškėjo, kad juo gabenamas dar pavojingesnis krovinys.
„Mes ketiname iškrauti laivą ir išsiaiškinti, kas yra viduje“, – vietos žiniasklaidai sakė prezidentas.
Sulaikyti ir 35 įgulos nariai, įskaitant kapitoną, kuris, anot Panamos prezidento, per laivo kratą bandė nusižudyti. Apsaugos ministras Jose Raulis Mulino teigė, jog įtarimų sukėlė įpykusios įgulos ir kapitono reakcija.
Raketinė programa
Pagal Jungtinių Tautų sankcijas, ginklų eksportas ir importas, išskyrus nesudėtingą ginkluotę, į Šiaurės Korėją yra uždraustas. Sankcijos buvo sustiprintos po trečiojo branduolinio bandymo, kurį Šiaurės Korėja surengė vasario 12 dieną. Valstybėms rekomenduota dar atidžiau tikrinti įtartinus krovinius.
Pastaraisiais metais vadovaujantis JT sankcijomis buvo apieškota daugybė Šiaurės Korėjos laivų.
Šiaurės Korėja vysto raketų kūrimo programą. Gruodį šalis paleido trijų pakopų raketą, kuri į kosmosą turėjo iškelti palydovą. Jungtinės Tautos pasmerkė šią raketų bandymo technologiją. Ekspertai mano, kad komunistinė valstybė kuria branduolines galvutes, pakankamai mažas, kad jos galėtų būti panaudotos ilgo nuotolio raketose.