Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Partijos suvažiavimui besirengianti Kinija cenzūravo retą protestą prieš Xi Jinpingą

Kinijos interneto cenzoriai penktadienį pašalino praktiškai visas nuorodas į pranešimus apie Pekine įvykusį retą protestą, kai buvo smerkiami prezidentas Xi Jinpingas ir šalies politika dėl COVID-19.
Tiltas Pekine, ant kurio vyko protestas
Tiltas Pekine, ant kurio vyko protestas / „Scanpix“/AP nuotr.

Pekine paskelbta aukšto laipsnio parengtis dėl bet kokių galimų trikdžių per sekmadienį prasidėsiantį svarbų Komunistų partijos suvažiavimą, kuriame Xi Jinpingas turėtų užsitikrinti istorinę trečią kadenciją.

Buvo sustiprintos siuntinių ir metropoliteno keleivių patikros, visuose rajonuose yra daugybė savanorių, turinčių pranešti apie bet kokius neįprastus dalykus.

Tačiau ketvirtadienį internete išplitusiuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose matyti protestuotojas, ant vieno tilto Pekine išskleidžiantis du ranka nupieštus transparantus su kritika Komunistų partijos politikai.

„Jokių COVIDo testų, noriu užsidirbti pragyvenimui. Jokios Kultūrinės revoliucijos, noriu reformų. Jokių uždarymų, noriu laisvės. Jokių lyderių, noriu balsuoti. Jokio melo, noriu orumo. Nebūsiu vergas, būsiu pilietis“, – skelbė vienas transparantas.

Kitame piliečiai buvo raginami streikuoti ir nušalinti „klastingą diktatorių Xi Jinpingą“.

Kituose atvaizduose matyti ant tilto už transparantų stovintis asmuo su šalmu, iš laužo ant tilto kylantys dūmai ir policininkai, skubantys nuimti transparantus.

Naujienų agentūros AFP žurnalistams ketvirtadienį atvykus į įvykio vietą, ten nebebuvo jokių protesto ženklų, tik matėsi daugiau policininkų. Vietos gyventojai sakė nematę, kaip buvo išskleisti transparantai.

Vieši protestai Kinijos sostinėje yra itin reti, o tiems, kas nepaiso Pekino griežto saugumo aparato, gresia rimtos bausmės.

Penktadienį ryte kinų socialinės žiniasklaidos cenzoriai jau buvo blokavę su protestu susijusius įrašus ir raktažodžius, įskaitant minėto tilto pavadinimą. Rezultatų neduodavo net paieška įvedus tokias grotažymes kaip „Aš tai mačiau“.

Ši grotažymė buvo viena iš paskutinių, naudotų populiarioje platformoje „Weibo“ užuominomis aptarinėjant incidentą. „Aš tai mačiau ir to nepamiršiu“, – parašė vienas vartotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai