Teismas paliko galioti buvusiam prezidentui skirtą trejų metų laisvės atėmimo bausmę, įskaitant dvejus metus lygtinai, už korupciją ir prekybą poveikiu.
68-erių N.Sarkozy, prezidentavusiam 2007–2012 metais, taip pat trejus metus buvo uždrausta eiti viešąsias pareigas už tai, kad jis slapta telefono linija, kuri buvo aptikta pasiklausant pokalbių, siekė iš teisėjo gauti informacijos apie vieną tyrimą.
N.Sarkozy nuo pat to laiko, kai pasitraukė iš prezidento posto, susiduria su teisinėmis problemomis.
2021 metų kovą jam buvo skirta trejų metų įkalinimo bausmė – dveji metai laisvės atėmimo atidedant bausmės vykdymą ir vieni metai namuose su elektronine sekimo apykoje – už korupciją ir prekybą poveikiu.
Teismas nustatė, kad N. Sarkozy ir jo buvęs advokatas Thierry Herzogas bandė papirkti teisėją Gilbert'ą Azibert'ą, siekdami gauti iš jo vidinės informacijos apie tyrimą dėl įtarimų, kad N.Sarkozy neteisėtai gavo pinigų iš kosmetikos imperijos „L'Oreal“ paveldėtojos Liliane Bettencourt savo 2007 metų prezidento rinkimų kampanijai.
Tyrėjai slapta klausėsi dviejų oficialių N.Sarkozy telefono linijų ir išsiaiškino, kad jis taip pat turėjo trečią neoficialią liniją, kuria bendravo su Th.Herzogu ir kuri buvo panaikinta 2014 metais.
Tų skambučių turinys nulėmė 2021-aisiais priimtą verdiktą dėl korupcijos.
Eksprezidentas ginčijo kaltinimus ir iškart apskundė nuosprendį.
Pirmą apeliacijos svarstymo dieną pernai gruodį jis pareiškė „niekada nepadaręs nė menkiausios korupcinio pobūdžio veikos“.
Jo pokalbiai su Th.Herzogu dabar buvo pirmą kartą paviešinti teisme ir didele dalimi nulėmė trečiadienio sprendimą.
Prokuratūra prašė N.Sarkozy, Th.Herzogui ir G.Azibert'ui skirti po trejus įkalinimo metus bausmės vykdymą atidedant.
Prokurorai taip pat prašė uždrausti N.Sarkozy ir 76 metų G.Azibert'ui penkerius metus eiti viešąsias pareigas, o 67 metų Th.Herzogui – penkerius metus verstis advokato praktika.