Kas yra G7?
Tai septynių turtingiausių ir didžiausių pasaulio demokratinių valstybių – JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir Prancūzijos – susitikimas, kuriame aptariami prioritetiniai bendri politiniai klausimai.
Šio formato ištakos siekia Prancūziją, kai 1975 m. šešių pramoninių šalių vadovai kartu ieškojo sprendimų, kaip įveikti infliaciją ir recesiją, kurią sukėlė arabų naftos embargas. Tuo metu Kanada, kuri prie aukščiausiojo lygio susitikimo prisijungė po metų, dar nebuvo prisijungusi prie grupės.
1998 m., tikėdamasi paskatinti demokratinius procesus Rusijoje, į G-7 formatą buvo priimta Rusija, tačiau po Krymo aneksijos šios iliuzijos galutinai žlugo ir Rusija buvo pašalinta.
Tradiciškai aukščiausiojo lygio susitikimais buvo siekiama palyginti nedidelėje grupėje koordinuoti ekonominę, saugumo ir energetikos politiką, kad būtų lengviau priimti veiksmingesnius sprendimus. Tačiau vis dažniau teigiama, kad šis formatas iš tikrųjų nėra pajėgus įgyvendinti savo pažadų ir neatspindi šiandienos geopolitinės tikrovės: į bendras diskusijas reikia įtraukti kitas šalis ir pasaulio regionus.