„Nuo pradžių sakiau, kad šalys privalo į tai atsižvelgti vyriausybių, visuomenių lygiu, kurti, remiantis visa apimančia strategija, kaip užkirsti kelią infekcijoms, išgelbėti gyvybes ir sumažinti poveikį“ – sakė T.Adhanomas per spaudos konferenciją Šveicarijoje.
Pasak jo, visos šalys privalo rasti tinkamą balansą tarp sveikatos apsaugos, ekonominių ir socialinių sutrikimų mažinimo bei pagarbos žmogaus teisėms.
Trečiadienį pranešta apie 487 naujus koronaviruso atvejus. Ispanija pagal užsikrėtusiųjų skaičių pralenkė Prancūziją ir dabar pagal susirgimų skaičių yra antra šalis Europoje po Italijos.
Naujausiais duomenimis, daugiausia sergančių koronavirusu yra Kinijoje, iš kurios jis ir pradėjo plisti.
Nurodoma, kad užsikrėtusiųjų žmonių ten buvo 80 tūkst. 790. Mirusiųjų skaičius siekia 3 tūkst. 158, pasveikusių – 61 tūkst. 611.
Italijoje užfiksuoti 10 tūkst. 149 koronaviruso atvejai. 631 žmonės šioje šalyje nuo infekcijos mirė, kiek daugiau kaip tūkstantis – pasveiko.
Kaip rašo euronews.com, kitas susitarimo dėl prekybos tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybų po „Brexit“ etapas greičiausiai bus atidėtas dėl koronaviruso grėsmės.
Naujienų portalas rašo, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel perspėjo, jog iki 70 proc. Vokietijos gyventojų gali būti užkrėsti koronavirusu.
Tačiau A.Merkel kritikavo Austrijos sprendimą uždrausti žmonėms, kurie neturi patvirtinimo, kad neserga COVID-19, įvažiuoti į šalį iš Italijos, sakydama, jog sienų uždarymas buvo netinkamas atsakas.