Dar visai neseniai nemažai šalių lyderių išreikšdavo nepasitenkinimą dėl to, kad JAV yra pernelyg aktyvi ir nesiskaito su kitų norais, rašoma leidinyje. „Ką gi, priimkite sveikinimus. Pasaulis, kuriame nelieka JAV lyderystės, formuojasi netgi greičiau, nei to tikėjosi prancūzai. Ir kaip jums patinka šis pasaulis?“ – ironizuoja laikraštis.
Laikraštis vardina: pilietinio karo grėsmė Sirijoje, Iranas toliau juda branduolinio ginklo sukūrimo link, Vladimiras Putinas juokiasi iš JAV diplomatijos kiekviename žingsnyje, Egipte nei demokratai, nei kariškiai netiki JAV, Angela Merkel 2009 metais nepatikėjo Baracko Obamos patarimais dėl ekonomikos stimuliavimo ir dabar labai tuo patenkinta, Pakistanas reikalauja didelių pinigų už JAV kariškių laikymą šalyje, o talibai nesutinka derėtis dėl ugnies nutraukimo.
„Visiems „putinams“ ir daugeliui amerikiečių liberalų šie JAV galios susilpnėjimo požymiai – trokštamas reiškinys“, – rašo leidinys. Tačiau, kaip pabrėžia analitikai, JAV galios susilpnėjimas sukūrė vakuumą, kurį užpildo „ne patys maloniausi pasaulio personažai“.
Leidinys užtikrintas, kad ekonominį JAV nuosmukį galima sustabdyti. JAV turi pasirinkimą – arba eiti dabartiniu keliu „visuomenės, kuri eikvoja savo turtą išmokoms“ link, arba atkurti dinamišką, linkusią rizikuoti visuomenę, kur metinis augimas siektų ne mažiau 3 proc.
„The Wall Street Journal“ rašo, kad JAV, jeigu nori atgauti pasaulio lyderės statusą, privalo turėti lyderį, kuris suvoktų, kad ryžtingas vadovavimas kartais yra neišvengiamas.